Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2016-05-18

Teisės grimasos: vietoj deportacijos – kompensacija

  
Teisės grimasos: vietoj deportacijos – kompensacija
© Flickr.com nuotr.
Teismo sprendimai šokiravo.

Už sunkų žmogaus sužalojimą nuteistas ir iš Jungtinės Karalystės už tai išsiųstas afrikietis ne tik liks šalyje, bet ir gaus tūkstantinę kompensaciją.

2010 metais atvykėlis iš Somalio Abdiweli Gedi prie naktinio klubo vakarinėje Londono dalyje sėdo į „Range Rover“ ir automobiliu specialiai įvažiavo į grupelę žmonių, su kuriais konfliktavo. Vienas iš nukentėjusiųjų patyrė sunkius kūno sužalojimus, kurį laiką jiks buvo paniręs į komą.
Kaltininkas nuteistas 6 su puse metų laisvės atėmimo bausme, tačiau į kalėjimo paleistas 2013 metais. A. Gedi nutarta deportuoti į gimtąjį Somalį. Bet vaikinas tokį sprendimą apskundė ir bylą laimėjo – jis teismą įtikino, kad grįžus į Afriką jo gyvybei grėstų pavojus.
Laimėjęs pirmąją bylą jis griebėsi antrosios ir prisiteisė kompensaciją už neteisėtą įkalinimą – šįkart teismas pripažino, kad vienu metu A. Gedi iš tikrųjų nelaisvėje buvo laikytas neteisėtai, bet tik tam tikrą periodą. Bet ir to neužteko jo apetitui, vyras dar kartą kreipėsi į teismą ir dar kartą laimėjo bylą prieš valstybę: imigrantas įrodė, jog buvo neteisėtai kalinamas ilgiau.
 
Vidaus reikalų ministerija kol kas nepateikė tokių teismo sprendimų vertinimo, tačiau primenami Jamalo Ali – vyro, kuris po somaliečio išpuolio sunkiai nukentėjo ir buvo paniręs į komą, žodžiai.
 
„Aš labai pykstu dėl to, kad mano gyvenimas jau nebebus toks, kaip anksčiau“, – sakė jis.
  

Žymos: Teismas, Kompensacija, Deportacija

Komentarai

Naujausi straipsniai