Tiesa.com   |   2017-05-31

Tarp „Grožio Chirurgija” nukentėjusių – virš tūkstančio britų

  
Tarp „Grožio Chirurgija” nukentėjusių – virš tūkstančio britų
© Instagram nuotr.
Iš klinikos programišiai pavogė 25 tūkst. privačių nuotraukų ir asmeninės informacijos.
Iš grožio klinikos pavogti tiek klientų asmens duomenyss: vardai, pavardės, asmens kodas, tiek ir prieš operacijas darytos nuotraukos.

Prieš kelias savaites Lietuvoje įvykęs nelegalus privačių duomenų nutekinimo skandalas įgauna tarptautinį pagreitį.

Užsienio spauda skelbia, kad tarp nukentėjusių grožio klinikos „Grožio Chirurgija” klientų, kurių pavogti duomenys antradienį buvo programišių paviešinti „tamsiajame internete”, yra dešimtys įžymybių ir daugiau nei 1500 Didžiosios Britanijos piliečių.
Iki šiol žinoma, kad programišių organizacija „Tsar Team” įsilaužė į klinikos „Grožio Chirurgija” duomenų bazę ir pavogė klientų duomenis, kurių paviešinimu dabar šantažuoja klinikos pacientus reikalaudami nuo 50 iki 2000 eurų.
 
Iš grožio klinikos pavogti tiek klientų asmens duomenyss: vardai, pavardės, asmens kodas, tiek ir prieš operacijas darytos nuotraukos.
 
15min.lt duomenimis, vakar, antradienio popietę programišiai sumažino savo kainą, o svetainė, kurioje paviešinto pacientų nuotraukos, veikė sunkiai.
 
Dailymail.co.uk duomenimis, programišiai pavogė 25 tūkst. privačių nuotraukų ir asmeninės informacijos iš pacientų, kurie yra ne tik lietuviai, bet ir vokiečiai, danai, norvegai ir britai.
Tuo tarpu atvėrus „Grožio Chirurgija” internetinę svetainę, klientus pasitinka klinikos atstovų pranešimas:
 
„Klinika „Grožio chirurgija”, bendradarbiaudama su Policijos departamentu, Nacionaliniu elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padaliniu (CERT) bei kitomis atsakingomis institucijomis, sieka užkirsti kelią neteisėtam asmens duomenų, kuriuos paviešino ilgą laiką bendrovę ir jos pacientus šantažavę kibernetiniai nusikaltėliai, platinimui.”
 
Įmonės atstovai nukentėjusiuosius bei spaudos atstovus taip pat užtikrino, kad kompanija kreipėsi į visas kompetentingas valstybines institucijas dėl tarpinstitucinės ekspertų grupės sudarymo kibernetinio incidento pasekmėms sumažinti, į kibernetinius incidentus tiriančius privačius subjektus tam, kad būtų suteikta papildoma pagalba ikiteisminį tyrimą vykdantiems subjektams, o taip pat dalinai informacija ir bendradarbiauja su visomis kompetentingomis valstybinėmis institucijomis.
 
  

Žymos: Policija, Lietuva, Grožio chirurgija, programišiai

Komentarai

Naujausi straipsniai