Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2016-11-06

Taikiame proteste netrūko agresijos

  
Taikiame proteste netrūko agresijos
© Flickr.com nuotr.
Protestuotojai veidus slėpė po kaukėmis, kai kurie jų nenusiėmė ir po maršo.
Minia ėmė skanduoti policiją įžeidžiančius šūkius, mėtyti į pareigūnus įvairius daiktus, stiklinius butelius, deglus bei fejerverkus.

Šeštadienį vakare centriniame Londone įvykusio protesto prieš vyriausybę metu neišvengta priverstinio policijos įsikišimo.

Grupės „Anonymous“ organizuoto protesto „Million Mask March“ („Milijono kaukių maršas“) Londone metu dauguma dalyvių dėvėjo pasipriešinimo valdžiai simbolį Guy Fawkes vaizduojančias kaukes, bei laikė plakatus su britų vyriausybės darbą kritikuojančiais, smerkiančiais ar pašiepiančiais šūkiais.
Pagal renginiui išduoto leidimo sąlygas, jis prasidėjo 18 val. ir turėjo baigtis 21 val., o vėliau dalyviai turėjo išsiskirstyti bei nusiimti kaukes. Tačiau tai padarė ne visi. Ir tada darbo ėmėsi riaušių policija, kuri protestuotojus lydėjo visą laiką, mat pernai toks maršas baigėsi smurto protrūkiu.
 
Šiemet protestuotojai ėmė skanduoti policiją įžeidžiančius šūkius, mėtyti į pareigūnus įvairius daiktus, stiklinius butelius, iš minios taip pat skriejo deglai bei fejerverkai: protestuotojai demonstratyviai nepaisė reikalavimų. Po pirmųjų sulaikymų bandyta provokuoti policininkus, bet jie veikė profesionaliai ir užkirto kelią didesniems neramumams.
 
Iš viso sulaikyta 50 asmenų.
 
Praėjusiais metais „Anonymous“ protestuotojai Londono centre sukėlė riaušes, kurios pasekmės buvo kur kas rimtesnės, kentėjo ne tik policininkai, bet ir jų automobiliai, arkliai, nusiaubtas niekuo dėtų miestiečių turtas. 
  

Žymos: Protestas, Anonymous, riaušių policija

Komentarai

Naujausi straipsniai