Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-02-14

Šuns nepriežiūra šeimininkui kainavo laisvę 

  
Šuns nepriežiūra šeimininkui kainavo laisvę
© Max Pixel nuotr.
Šuo ne pirmą kartą puolė žmogų ir turėjo būti griežtai kontroliuojamas.
Šuo žmogų sukandžiojo taip žiauriai, kad šis nepraėjus nei parai nuo patirtų sužalojimų mirė vietos ligoninėje

Griežtos bausmės sulaukė vyras, kurio šuo užpuolė ir mirtinai sužalojo vyrą – nustatyta, kad keturkojis taip galėjo nepasielgti, jeigu šeimininko elgesys su juo būtų buvęs bent šiek tiek atsakingesnis.

Skaudi nelaimė įvyko 2016-ųjų metų vasaros pabaigoje Huddersfield’e Vakarų Anglijoje. 52 metų šio miesto gyventojas David’as Ellam’as išvedė pasivaikščioti savo augintinį – Jorkšyro terjerą, šį mažylį lauke užpuolė kur kas didesnis ir agresyvesnis gentainis – bulterjeras.
Šeimininkas puolė ginti savo augintinio, tačiau tuomet agresyvus šuo puolė jį. Vyro riksmą išgirdę kaimynai bandė gelbėti D. Ellam’ą, tačiau negalėjo atitraukti įsiutusio bulterjero, tai pavyko padaryti tik atskubėjusiems policininkams.
 
Kaimyno šuo žmogų sukandžiojo taip žiauriai, kad šis nepraėjus nei parai nuo patirtų sužalojimų mirė vietos ligoninėje.
 
Pradėjus tyrimą paaiškėjo, kad tas pats šuo ne pirmą kartą puolė žmogų – dėl tos pačios priežasties jis tą pačią vasarą jau buvo konfiskuotas, tačiau vėliau grąžintas šeimininkui Aaron’ui Joseph’ui (30), nes šis pažadėjo atidžiau rūpintis keturkoju, tačiau savo žodžio nesilaikė.
 
„Šis šuo turėjo būti rūpestingai ir griežtai kontroliuojamas, tačiau dėl Jūsų arogancijos buvo laikomas tokiomis aplinkybėmis, kad galėjo bet kada ištrūkti lauk ir pulti žmogų. To pasekmės – daugiau nei siaubingos“, – sakė bylą nagrinėjusi teisėja Sally Cahill.
 
Ji šuns šeimininkui už žmogaus mirtimi pasibaigusią augintinio nepriežiūrą skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę.
 
Bulterjerai Anglijoje neįtraukti į pavojingų šuns veislių sąrašą, tai budrūs, bebaimiai, ramūs ir gana aukšto intelekto šunys, tačiau sunkokai dresuojami. Gerai išauklėtas ir išdresuotas bulterjeras gali būti geru šeimos draugu, neauklėtas gali būti labai pavojingas, nes yra impulsyvus ir nenuspėjamas.
A. Joseph'as. Policijos nuotr.
 
  

Žymos: Pavojingas šuo, mirtis , bulterjeras

Komentarai

Naujausi straipsniai