Tiesa.com   |   British Transport Police   |   2015-04-14

Šokiruojantis video: ar praneštumėte apie seksualinį priekabiavimą metro?

  
Šokiruojantis video: ar praneštumėte apie seksualinį priekabiavimą metro? Britų transporto policija išleido video įrašą, kuriame demonstruojamas seksualinis priekabiavimas.
Kito tyrimo metu išsiaiškinta, kad seksualinių nusikaltimų metro daugėja.

Britanijos transporto policija (angl. British Transport Police“ išplatino provokuojantį vaizdo ėįrašą, kuriuo norima atkreipti dėmesį į seksualinį priekabiavimą viešajame transporte. Įrašas, pavadintas „Pranešk apie tai, kad tai būtų sustabdyta“, skatina seksualinį priekabiavimą patyrusiems asmenims kreiptis į pareigūnus.

Gausios policijos pajėgos susijungė ir sukūrė video įrašą po to, kai išplito netikėti statistiniai duomenys apie seksualinį priekabiavimą metro. Tyrimo duomenimis, 2013-aisiais 15 proc. londoniečių metro traukiniuose patyrė nepageidautiną bendrakeleivio seksualinį elgesį. Tuo tarpu, pareigūnai sužinojo apie 10 proc. įvykių, tad trečdalis užpuolikų liko nenubausti.
Kito tyrimo metu išsiaiškinta, kad seksualinių nusikaltimų metro daugėja. Mat 2013-aisiais jų užfiksuota 82, o pernai – jau 121. Projektas skirtas išvengti nepageidaujamo seksualinio elgesio ar jį patyrus – pranešti policijai ir skirtas moterims nuo 16-os iki 35-erių.
 
Video įraše rodoma moteris, stovinti pilnutėliame metro traukinyje. Tuo tarpu šalia stovėjęs vyras su ja pradeda elgtis nederamai. Kuomet vyro veiksmai intensyvėja ir darosi akivaizdu, kad tai – seksualinis priekabiavimas, žiūrovo keletą kartų klausiama: „Ar tu apie tai praneštum?“.
 
Vyrui priekabiaujant prie kiti keleiviai stebi situaciją, tačiau nieko nedaro. Moteris, prie kurios prisiglaudžia priekabiaujantis vyras, išsigandusi iššoka iš traukinio ir išbėga laukan. Žiūrovo dar kartą klausiama – apie ką jis praneštų pareigūnams bei teigiama, kad pranešti apie bet kokį nemalonų elgesį gali kiekvienas keleivis, nes tai – jo teisė.
 
 
  

Žymos: Nusikaltimai, Anglijos policija

Komentarai

Naujausi straipsniai