Tiesa.com, bns.lt   |   2018-03-30

Skandalingoje JK byloje medikai pravėrė tylos šydą

  
Skandalingoje JK byloje medikai pravėrė tylos šydą
© pexels.com
Skripalio bylą tiria ketvirtis šimto specialistų.

Buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio dukters Julijos sveikatos būklė „sparčiai taisosi“, ketvirtadienį pranešė ligoninė, kurioje gydomi apnuodyti ant suoliuko Solesberyje kovo 4 dieną be sąmonės rasti pacientai.

33 metų Julija Skripal „sparčiai taisosi ir jos padėtis nebėra kritinė“, – sakoma Solsberio rajono ligoninės „NHS Trust“ valdybos pranešime.
Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste įvykdytas Skripalių apnuodijimas sulaukė didžiulio atsako: dešimtys šalių paskelbė išsiųsiančios daugiau kaip 150 Rusijos diplomatų.
 
Didžiosios Britanijos pareigūnai dėl incidento kaltina Maskvą, nors ši neigia kaip nors su juo susijusi. Pasak pareigūnų, Skripaliai buvo apnuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ („Naujokas“), sukurta Sovietų Sąjungoje. Tai buvo pirmas cheminio ginklo panaudojimas Europoje po Antrojo pasaulinio karo.
 
„Su malonumu pranešu apie Julijos Skripal padėties pagerėjimą“, – sakė gydytoja Christine Blanshard (Kristin Blanšard), Solsberio ligoninės medicinos direktorė.
 
„Ji gerai reagavo į gydymą, tačiau pacientė paliekama medicinos ekspertų priežiūroje ištisą parą“, – nurodė ji.
 
Praėjusią savaitę teismui buvo pranešta, kad nei J. Skripal, nei jos tėvas S. Skripalis negali bendrauti su aplinkiniais.
 
Didžiosios Britanijos terorizmo prevencijos policija trečiadienį informavo, kad S. Skripalis buvo pirmasis, kuris susidūrė su nervus paralyžiuojančia medžiaga savo namuose Solsberyje. Ant namų paradinių durų buvo rasta didžiausia šios medžiagos koncentracija.
Policija nurodė, kad šiuo metu bylą tiria apie 250 kovos su terorizmu detektyvų ir kad šis procesas gali trukti kelis mėnesius.
 
Nustatyta maždaug 500 liudininkų, pareigūnai turi peržiūrėti daugiau nei 5 tūkst. valandų įrašų, kurie buvo padaryti saugumo kameromis.
 
  

Žymos: Rusija, Nuodai, ES, dukra, Skripalis

Komentarai

Naujausi straipsniai