Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-07-17

Šiandien teroro atakų tikimybė – itin didelė

  
Šiandien teroro atakų tikimybė – itin didelė
© Flickr nuotr.
Musulmonai tiki, kad tas, kuris Ramadano mėnesį laikosi pasninko, patenkina Allahą, atlieka pareigą.
Ekstremistai mano, kad musulmonai apleido tikėjimą, todėl net 91 proc. ekstremistų yra Islamo išpažinėjai.

Pasak naujienų portalo express.co.uk, šiandien galimos islamo ekstremistų (ISIS) teroro atakos, mat besibaigiantis Ramadamo mėnesis, jų teigimu, yra tinkamas metas žudynėms, visapusiškai atiduodant pagarbą Allahui. 1,5 milijardo musulmonų visame pasaulyje, kurie šiuo metu vis dar laikosi Ramadamo, patys yra pavojuje todėl, kad yra spaudžiami ekstremistų ir neseka jų keliu.

Afzal Ashraf, Karališkųjų Jungtinių Pajėgų instituto (angl. Royal United Services Institute) atstovas, teigė: „Yra penkti Islamo punktai (Islamo išpažinėjų vadinami stulpais), kuriais musulmonai turi vadovautis Ramadamo metu: Šahada, malda, labdara, pasnininkavimas, piligriminė kelionė į Mekką. Tačiau ekstremistai pridėjo ir šeštajį stulpą – žudynes. Ekstremistai mano, kad musulmonai apleido tikėjimą, todėl net 91 proc. ekstremistų yra Islamo išpažinėjai.”
Express.co.uk teigimu, tokiose šalyse kaip Sirija, Irakas, Nigerija, Afganistanas ar Libija rizika galimiems teroro veiksmams šiandien yra dar didesnė. Tuo tarpu Europos šalyse musulmonų bendruomenė, tikėtina, Ramadamo pabaigą švęs tikrąją ta žodžio, tačiau niekas nėra apsaugotas nuo galimų atakų.
 
Praėjusį trečiadienį policija suėmė tris ekstremistus reiduose Lutono, Bedfordshire ir Hertfordshire regionuose. Jie ruošėsi žudynėms Jungtinėje Karalystėje.
 
Vidaus reikalų tarnyba (angl. Home Office) patvirtino, kad rizika galimoms teroro atakoms yra didelė. Tuo tarpu britų musulmonų bendruomenė teigė, kad Ramdamas yra atgailos, pasninkavimo ir taikos metas.
 
Ramadanas – šventasis musulmonų pasninko, pakilios nuotaikos ir susilaikymo mėnuo, kurio metu Islamą išpažįstantys žmonės nuo aušros iki saulėlydžio susilaiko nuo maisto, gėrimų, lytinių santykių, rūkymo, nešvankių ir tuščių kalbų bei jų klausymosi. Islame pasninkavimas – tai garbinimo aktas. Musulmonai tiki, kad tas, kuris Ramadano mėnesį laikosi pasninko, patenkina Allahą, atlieka pareigą ir taip įrodo, kad yra musulmonas.
 
  

Žymos: Islamas, Ramadamas, Teroro atakos

Komentarai

Naujausi straipsniai