Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2016-01-22

Šalyje daugėja smurtinių nusikaltimų

  
Šalyje daugėja smurtinių nusikaltimų
© google.com
Kai kurių smurtinių nusikaltimų skaičius išaugo beveik 40 proc.

Pastaruoju metu Anglijoje ir Velse išaugo smurtinių nusikaltimų skaičius. Teisėsauga tai sieja su nusikalstamų grupuočių kovomis dėl įtakos zonų Londone ir jo apylinkėse.

Smurtinių nusikaltimų per praėjusių metų sausį-rugsėjį užregistruota 27 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2014-aisiais, tačiau šis augimas siejamas ne tik su nusikalstamumo augimu, bet ir su kruopštesniais nusižengimų įstatymų laužymo registravimo metodais policijoje.
Žmogžudysčių Anglijoje ir Velse padaugėjo 14 proc., pasikėsinimų į žmogaus gyvybę – 19 proc., nusikaltimų, kurių metu panaudotas peilis užfiksuota 9 proc., šaunamasis ginklas – 4 proc. daugiau, Nacionalinės statistikos tarnybos duomenis pateikia dienraštis „Independent“.
 
Iš viso šiose Didžiosios Britanijos dalyse nusikaltėliai gyvybes atėmė 574 žmonėms (2014 m. – 503).
 
Statistiką itin žymiai įtakoja Londone įvykdyti nusikaltimai, mat sostinėje ir pietrytinėse jos apylinkėse pernai itin suaktyvėjo nusikalstamų grupuočių narių konfliktai, neretai pasibaigiantys žmonių mirtimis. Manoma, jog taip jie kovoja dėl įtakos zonų. Londone įvykdyta ir beveik ketvirtadalis visų šalyje užregistruotų nusikaltimų, kurių metu panaudotas peilis.
 
Pareigūnai pastebi, kad peilio dažniausiai griebiasi jaunesni nusikaltėliai, jie labiau linkę smurtauti.
 
Pernai labiausiai iš smurtinių nusikaltimų išaugo išprievartavimų. Jų Anglijoje ir Velse užregistruota 33 341, o tai – net 39 proc. daugiau nei 2014 m.
  

Žymos: Anglija, Statistika, Nusikalstamumas

Komentarai

Naujausi straipsniai