Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-05-09

Rytų Londone - protestas prieš imigrantus

  
Rytų Londone - protestas prieš imigrantus Rytų Londone šeštadienį dėl vyksiančių protestų bus sustiprinta policijos apsauga.
Mūsų patirtis rodo, kad leidus EDL ir UAF vykdyti protestus tuo pačiu metu be jokių taisyklių, sulaukiama skaudžių ir rimtų pasekmių.

Šeštadienį rytų Londono Walthamstow rajone sutelktos didžiulės policjos pajėgos. Čia Anglų gynybos lyga (EDL) surengė paradą prieš imigrantus. Tačiau šimtai demonstruotojų prisijungė prie kitos - „Susivienykime prieš diskriminaciją“ - demonstracijos, taip padidindami įtampą. Baimintasi, jog eitynėse nekiltų riaušių tarp protestuotojų ir jų oponentų.

Į Walthamstow rajoną policijos pajėgos sutelktos iš viso Londono.
Protestuotojai prieš imigrantus savo žygį pradėjo apie pirmą valandą ir jį baigė pavakariui Walthamstowe. Jie tvirtino, kad būtent šis rajonas tapo „Islamistų banditų šalimi“. Organizacija „Susivienykime prieš diskriminaciją“ (UAF) surengė kontra protestą, nuteiktą prieš planuojamą paradą. Jis vyko Waltham Forest rajone.
 
Skotlandjardas pranešė, kad policijos pajėgos sustiprintos atsižvelgiant į ankstesnius protestus, kuriuos vienu metu vykdė šios konfrontuojančios grupės.
 
EDL eitynėms leista vykti gatvėse nuo 13 iki 16 val., tuo metu eismas Walthamstowe buvo ribojamas. Oponentų eitynės vyko kitose gatvėse, policija pasirūpino, kad eitynių keliai nesusikirstų.
 
Siekiant išvengt bet kokių neramumų, girežtai apribotas abiejų demonstracijų laikas bei vieta, aplink protestuotojų maršrutą uždarytas eismas.
 
Kaip skelbė portalas standard.co.uk, pareigūnai tikėjosi, kad skirtingu laiku prasidėsiančių eitynių dalyviai nesukels rūpesčių.  2012-aisiais vykus tokiam pat paradui kilo riaušės ir buvo suimta keletas žmonių.
 
„Kuomet organizatoriai praneša apie renginį, mes privalome užtikrinti jų saugumą ir subalansuoti su teise protestuojant išreikšti savo nuomonę. Taip pat būtina užtikrinti vietos verslininkų ir gyventojų saugumą. Mūsų patirtis rodo, kad leidus EDL ir UAF vykdyti protestus tuo pačiu metu be jokių taisyklių, sulaukiama skaudžių ir rimtų pasekmių. Eitynės nepraeina ramiai. Sutrikdomas ir rajono rezidentų gyvenimas, pridaroma žalos“, - sakė inspektorius Gerry‘is Campbellas.
 
 
Apie riaušes ar kitokius neramumus per šiųmetes eitynes nepranešta.
  

Žymos: imigracija, Londonas, Nacionalizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai