Tiesa.com, bns.lt   |   2018-06-04

Prieš metus įvykusios tragedijos tyrimas prasidėjo tik dabar

  
Prieš metus įvykusios tragedijos tyrimas prasidėjo tik dabar
© Pexels.com
Grenfelio aukos prisimenamos iki šiol.

Tyrimą dėl pernai įvykusio gaisro daugiabutyje „Grenfell Tower“ vykdanti komisija pirmadienį, pasibaigus savaitę trūkusiai skaudžios nukentėjusiųjų apklausai, pradeda nagrinėti 71 žmonių gyvybes nusinešusios nelaimės priežastis.

iešą tyrimą bus svarstomos neseniai paskelbtos penkios ekspertų ataskaitos, kuriose detalizuojama, kaip kilo gaisras ir kodėl jis itin greitai išplito. Taip pat bus įvertinamas 24 aukštų pastato priešgaisrinės saugos priemonių veiksmingumas.
Kaip nurodyta preliminariame tvarkaraštyje, taip pat bus svarstomas daugiabučio išorinės apdailos plokštes montavusios įmonės „Harley Facades“ pareiškimas.
 
Įtariama, kad gaisras sparčiai paplito dėl netinkamai parinktos išorės apdailos dangos.
 
Pernai berželio 14-ąją įvykusį nelaimė pareikalavo 71 žmonių, tarp jų vienos nėščios moters, gyvybes. Ankstyvą rytą nuo sugedusio šaldytuvo įsiplieskęs gaisras nuniokojo vakarų Londone esantį daugiabutį.
 
Pagrindinė šią tragediją išgyvenusiems žmonėms ir artimųjų netekusioms šeimoms atstovaujanti organizacija „Grenfell United“ pareiškė, kad pirmadienį nukentėjusiesiems prasideda „ilgas kelias teisingumo link“.
„Bus sunku stebėti, kaip tam tikros organizacijos mėgins apginti savo veiksmus“, – sakoma „Grenfell United“ išplatintame pareiškime.
 
„Vis dėlto turime vilčių, kad artimiausias mėnesiais atsirandant įrodymams šis tyrimas atskleis tiesą, kaip su mūsų bendruomene buvo elgiamasi prieš gaisrą, per jį ir po jo“, – priduriama jame.
 
Dar nenuslūgus emocijoms dėl pačios tragedijos ir pastangų likviduoti jos padarinius, gegužę buvo pradėtas nepriklausomas tyrimas, per kurį septynias dienas liudijo žuvusiųjų artimieji.
 
Tyrėjai išklausys visus parodymus dviem etapais: iš pradžių bus mėginama nustatyti faktus, susijusius su įvykių seka, o likusieji klausimai bus nagrinėjami vėliau šiemet.
Komisijai pirmininkaujantis Martinas Moore'as-Bickas (Martinas Muras-Bikas) pažadėjo pateikti aukų šeimoms atsakymų.
 
„Artėjant kitam tyrimo etapui aš ir mano komanda esame pasiryžę pateikti atsakymų, kurių ieškote“, – sakė jis.
 
 
 
  

Žymos: Nelaimė, Gaisras, Tragedija, Tyrimas, Grenfell Tower

Komentarai

Naujausi straipsniai