Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-05-17

Prestižinis universitetas – apsauga nuo kalėjimo?

  
Prestižinis universitetas – apsauga nuo kalėjimo?
© Facebook nuotr.
Visuomenė norėtų, kad L. Woodward būtų skiriama tokia bausmė, kaip ir visiems.
Ši byla sulaukė didžiulio atgarsio visuomenėje, žmonės piktinasi, kad taikomi dvigubi standartai

Chirurgiją prestižiniame universitete studijuojančią merginą siūloma atleisti nuo kalėjimo bausmės už tai, kad ji peiliu sužalojo vaikiną, nors įprastai už tai baudžiama laisvės atėmimu.

Laisvės atėmimo bausmė esą palaidotų jauno žmogaus karjerą. Oxford’o universitete chirurgiją studijuojanti 24 metų Lavinia Woodward šiuo metu teisiama už tai, kad būdama galimai apsvaigusi nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų jis sužalojo žmogų.
Programėlės „Tinder“ pagalba pernai rugsėjo pabaigoje draugą susiradusi mergina su naujuoju pažįstamu apsilankė vakarėlyje, o vėliau trenkė jam į veidą, metė į jį stiklinę, nešiojamąjį kompiuterį ir galiausiai duonriekiu peiliu smeigė į koją.
 
Įprastai už tokį nusikaltimą Jungtinėje Karalystėje tikriausiai tektų praleisti kelis metus belangėje, tačiau šiuo atveju taip gali ir neatsitikti. Bylą nagrinėjantis Oxfordo teismo teisėjas Ian’as Pringle’as užsiminė, jog gali būti padaryta išimtis ir teisiamoji už grotų nesės.
 
„ Tokia bausmė jos planus tapti chirurgiją paverstų beveik neįgyvendinama svajone“, – apie savo ginamąją kalbėjo L. Woodward atstovas bylos nagrinėjimo metu.
 
Teisiamoji charakterizuojama kaip neįprastai talentinga studentė, turinti itin geras perspektyvas. Merginai leista tęsti studijas, nors itin griežtomis tradicijomis garsėjantis Oxford’o universitetas šalina studentus už menkiausius prasižengimus ir taip saugo savo reputaciją.
Nuosprendis L. Woodward bus skelbiamas rudenį. Laisvės atėmimo bausmė jai greičiausiai bus atidėta įpareigojant nuteistąją nedaryti pakartotinių prasižengimų ir nevartoti narkotikų.
 
Šiuo metu teisiamoji kartu su mama gyvena Milane, Italijoje.
 
Nukentėjusiojo tapatybė neatskleidžiama, žinoma tik tiek, kad jis – taip pat prestižinio Cambridge’o universiteto studentas.
 
Ši byla sulaukė didžiulio atgarsio visuomenėje, žmonės piktinasi, kad taikomi dvigubi standartai. Juokaujama, kad griežtai nubausti reikia ne tik studentę, bet ir jos bylą nagrinėjantį teisėją.
  

Žymos: bausmė, sužalojimas peiliu, Lavinia Woodward

Komentarai

Naujausi straipsniai