Tiesa.com   |   2015-06-29

Policija prašo pagalbos: padarykime galą prekybai žmonėmis

  
Policija prašo pagalbos: padarykime galą prekybai žmonėmis Vyrai, moterys ir vaikai visame pasaulyje yra priversti dirbti už labai mažus pinigus, o kartais išv
Aukos dažnai vietoj pažadėto geresnio gyvenimo ir gerai apmokamo darbo Jungtinėje Karalystėje atsiduria aferistų kontrolėje.

Naujausi tyrimai parodė, kad prekyba žmonėmis, kitaip dar vadinama šiuolaikine vergija, vykstanti visame pasaulyje, neaplenkė ir Jungtinės Karalystės.

Visuomenės nariai, turintys betkokios, galimai susijusios su prekyba žmonėmis informacijos, yra prašomi atsiliepti. Policija ragina žmones nebūti abejingiems ir atverti akis, stebėti savo aplinką.
Liepos mėnesį Cambridgeshire‘o policija didins visuomenės išprusimą šiuolaikinės vergijos klausimais ir mokys bendruomenės narius apie tai, kaip atpažinti tokio tipo prekybos ženklus.
 
Pagrindinis kampanijos tikslas yra šviesti visuomenę apie prekybos žmonėmis požymius ir padėti jiems suvokti, jog tai yra nusikaltimas. Pirmiausia ir visų svarbiausia – žmonės turi žinoti, kas vyksta jų kaimynystėje.
 
„Aukos dažnai vietoj pažadėto geresnio gyvenimo ir gerai apmokamo darbo Jungtinėje Karalystėje atsiduria aferistų kontrolėje. Jie moka gerokai mažesnius atlyginimus, nei įstatymuose nurodytas minimumas, už labai ilgas darbo valandas. Neretai jų darbo užmokestis konvertuojasi į būsto nuomos mokestį, tad aukos lieka visai be pinigų“, - teigė vyriausiasis inspektorius Becky Tippingas.
 
„Nukentėjusieji paprastai bijo papasakoti kam nors apie savo situaciją ir nenori kreiptis pagalbos į tam skirtas institucijas. Tačiau norėčiau paraginti visus, kurie jaučiasi išnaudojami ar turintys kokių nors abejonių dėl tam tikrų asmenų kreiptis tiesiai į policiją“,- sakė B. Tippingas.
 
Kiekvienas, kuris įtaria, jog kaimynystėje, šeimoje ar darbo aplinkoje gali vykti prekyba žmonėmis arba vergystė, yra prašomas apie tai pranešti policijai telefonu 101 arba anonimiškai 0800 555 111. Bet koks informacijos kiekis, nesvarbu, didelis ar mažas, gali padėti išgelbėti kažkieno gyvenimą.
 
  

Žymos: Prekyba žmonėmis, Vergija Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai