Tiesa.com   |   Standard.co.uk   |   2017-03-14

Policija įspėja: mokyklose daugėja vaikų su peiliais

  
Policija įspėja: mokyklose daugėja vaikų su peiliais
© Flickr.com
Peiliai mokyklose – draudžiami.
Itin dažnai užpultam vaikui išsitraukus ginklą užpuolikas jį panaudoja prieš jį patį.

Per pastaruosius penkerius metus Londono mokyklose vaikų, atsinešančių peilius į pamokas, skaičius išaugo dvigubai. Policijos išplatintas nusikaltimų skaičius kelia susirūpinimą ir politikams.

 Penktus metus iš eilės mokykloje ginklą besinešiojančių mokinių skaičius palaipsniui didėja. Pernai apie tokius atvejus Metropoliteno policijai pranešta 299 kartus, lyginant su 236 užpernai ir 203 2016-aisiais. Tuo tarpu 2011-aisiais tokių atvejų Londone užfiksuota 152.
Negana to, nusikaltimų, susijusių su peilio laikymu, taip pat daugėja. Nuo 2014-ųjų jų skaičius išaugo 26 proc. lyginant su pernai metų duomenimis. Apie tyrimo rezultatus prabilusių liberalų demokratų lyderis Timas Farronas tikino, kad skaičiai – šiurpinantys, tad derėtų nedelsiant imtis veiksmų.
 
„Peilio turėjimas mokykloje nereiškia, kad tai – vien mokyklos reikalas. Bus įtraukiama policijai, kuri imsis veiksmų. Meras turėtų padaryti daugiau, kad mokyklose nebeliktų ginklų“, - politiką citavo portalas standard.co.uk.
 
Pastaraisiais mėnesiais subadytų žmonių skaičius Londone dramatiškai išaugo. O bendrai kasmet tokių nusikaltimų daugėja apie 14 proc. Labdaros organizacijos jau ne kartą ragino politikus į šią situaciją pažvelgti rimčiau.
 
Policijos duomenimis, dauguma vaikų peilius nešiojasi dėl klaidingo įsitikinimo, esą, tai juos apsaugos. Tačiau itin dažnai užpultam vaikui išsitraukus ginklą užpuolikas jį panaudoja prieš jį patį.
Taip pat dalis vaikų nešiojasi kokią nors savigynos priemonę dėl to, kad anksčiau buvo užpulti ir taip jaučiasi saugesni. Pati menkiausia vaikų, mokyklose turinčių peilius, dalis ginklus nešiojasi kaip statuso įrodymą.
 
 
  

Žymos: Nusikaltimai, Vaikai, Anglijos policija, Ginklai

Komentarai

Naujausi straipsniai