Tiesa.com   |   Alfa.lt   |   2018-05-17

Pokyčiai britų policijoje: vietoj lazdų imsis tikrų ginklų?

  
Pokyčiai britų policijoje: vietoj lazdų imsis tikrų ginklų?
Šalies policijos vadovų pozicija yra tokia, kad mes vertiname neginkluotą britiškos policijos pobūdį, pabrėžiantį sutikimo svarbą, ir norime tai tęsti.

Britų teisėsaugą jau netrukus gali paliesti revoliuciniai pokyčiai. Dėl terorizmo grėsmės svarstoma galimybė pirmą kartą apginkluoti kaimiškosiose vietovėse dirbančius policijos pareigūnus, skelbia „The Independent“.

Pagal iki šiol galiojančią tvarką, absoliuti dauguma Jungtinės Karalystės (JK) policininkų kasdien tarnybines užduotis vykdo neginkluoti. Prireikus reaguoti į smurtinį nusikaltimą, tokį kaip teroro išpuolį, į įvykio vietą vyksta gerai ginkluoti aukščiausios parengties „ginkluoto atsako“ pareigūnai.
Tačiau britų policijos vadovybė pripažįsta, kad kovos su terorizmu būriams gali nepavykti laiku pasiekti nuošalesnių vietovių.
 
„Mes dirbame su atskiromis pajėgomis, kad įsitikintume, ar reikia daugiau finansinės paramos, ar patruliavimo modeliai gali būti kiek išmanesni ir ar tinka kiti variantai, tokie kaip rutininis dalies priešakinėse linijose dirbančių pareigūnų apginklavimas“, – leidiniui sakė Nacionalinės policijos vadovų tarybos (NPCC) vyriausiojo konsteblio pavaduotojas Simonas Chestermanas.
 
Baiminamasi, kad į pastarąjį pasiūlymą gali neigiamai reaguoti britiškų tradicijų gynėjai, nepatenkinti, kad reformos griauna tradicinį šalies policijos modelį.
 
„Šalies policijos vadovų pozicija yra tokia, kad mes vertiname neginkluotą britiškos policijos pobūdį, pabrėžiantį sutikimo svarbą, ir norime tai tęsti“, – sakė S. Chestermanas. Jo teigimu, permainos paliestų ne tokią ir didelę eilinių britų policininkų dalį.
 
Dar 2015 m. po kruvinų „Islamo valstybės“ išpuolių Paryžiuje tuometinis britų premjeras Davidas Cameronas skyrė 143 mln. svarų sterlingų greitojo reagavimo pajėgoms sustiprinti. Ginkluotų policininkų skaičius per keletą pastarųjų metų išaugo nuo 874 iki 6,5 tūkst., be to, juos teroro išpuolio atveju gali paremti dar 3,3 tūkst. ginkluotų kelių policijos ir Gynybos ministerijos policijos pareigūnų.
 
Vis dėlto, nors ginkluoti policijos patruliai šiandien gerokai dažniau matomi JK miestų gatvėse, skaičiuojama, kad šaliai vis dar trūksta maždaug 100 kovos su terorizmu specialistų.
 
 
  

Žymos: Terorizmas, Saugumas,, Anglijos policija

Komentarai

Naujausi straipsniai