Tiesa.com   |   birminghammail.co.uk   |   2016-07-08

Po „Brexit“ Anglija taps rojumi nusikaltėliams?

  
Po „Brexit“ Anglija taps rojumi nusikaltėliams?
© Flickr.com nuotr.
Pasitraukus iš ES gali pasunkėti užsienio nusikaltėlių paieška ir sulaikymas.

Britų policija baiminasi, kas Didžiajai Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos šalyje bus sunkiau įgyvendinti Europos arešto orderio sąlygas, o tai pasitarnaus iš kitų šalių atvykusiems nusikaltėliams.

West Midlands policijos vadas Davidas Thompsonas sako, kad britams būtina išsaugoti dabartines Europos arešto orderio sąlygas, kitaip užsieniečius nusikaltėlius rasti ir deportuoti iš šalies bus labai sudėtinga.
„Manau, kad mums pavyks išlaikyti dabartinį bendradarbiavimą su kolegomis Europoje, tarptautiniai susitarimai yra mums labai svarbūs ir suteikia mums veiksmų laisvės kovojant su tarptautiniu nusikalstamumu“, – sakė D. Thompsonas.
 
Jo manymu, britams taip pat svarbu išlikti Europolo – Europos policijos pajėgų – gretose. Bendros jų operacijos duoda vaisių: gegužę surengtos operacijos „Trivium“ metu britų, lietuvių, rumunų, olandų ir suomių pareigūnai vien West Midlands policijos kontroliuojamoje teritorijoje sulaikė 76 užsieniečius nusikaltėlius.
 
Daugumos iš jų sulaikymo pagrindu buvo Europos arešto orderis.
 
Taip pat primenama, kad Europos Sąjungos šalių policijos pajėhgų bendradarbiavimas padeda užkirsti kelią tarptautiniam terorizmui.
  

Žymos: brexit, europos arešto orderis,

Komentarai

Naujausi straipsniai