Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2014-11-25

Pareigūnai: „Teroristų išpuolis – neišvengiamas“

  
Pareigūnai: „Teroristų išpuolis – neišvengiamas“ Antiteroristinio būrio pareigūnai budi žmonių susibūrimo vietose visą parą.

Per pastarąjį dešimtmetį teroristai planavo nužudyti tūkstančius žmonių Didžiojoje Britanijoje. Vidaus reikalų sekretorė Theresa May ragina parlamentarus griežtinti apsaugos nuo teroristų sistemą.

Ragindama politikus sustiprinti antiteroristinius bei nepaprastosios padėties įstatymus, T. May priminė, jog islamistų fanatikai pasiryžę Jungtinės Karalystės gatvėse skleisti mirtį ir naikinimą. „Grėsmė, su kuria susiduriame dabar, yra didesnė nei bet kada anksčiau nuo rugsėjo 11-osios išpuolio JAV. Turime gebėti tinkamai save apginti.“, - politikę citavo portalas standard.co.uk.
Skotlandjardo pareigūnas, komisaras Markas Rowley‘is, skatino visus būti atsargiems, mat bauginanti grėsmė auga. Antiterorizmo būrio policininkas pasakojo, kad paskutiniai išpuoliai buvo sužlugdyti baigiamuosiuose etapuose.
 
Pareigūno teigimu, pusė prie Islamo valstybės prisijungusių britų neseniai pakeitė savo pažiūras ir anksčiau nebuvo pakliuvę į teisėsauginninkų akiratį. Londone dislokuota daugiau nei 3 tūkst. antiterorizmo kampanijoje dirbančių pareigūnų. Policininkai informuoja piliečius apie saugumo užtikrinimą kino teatruose, stadionuose, oro uostuose ir kitose vietose. Patruliai nuolat budi žmonių susibūrimo vietose, įskaitant ir geležinkelių bei autobusų stotis, bažnyčias ir mečetes.
 
Komisaras M. Rowley‘is įsitikinęs, kad teroristų išpuolis šiuo metu beveik neišvengiamas: „Pažvelgę atgal į prabėgusius dešimt metų, galime aiškiai matyti, kad nepaisant didžiulių policijos ir saugumo pastangų, teroristams kartais pasiseka įvykdyti savo planą“.
 
Apie terorizmą kalbėjusi T. May paskelbė, kad nuo 2010-ųjų balandžio dėl teroristinių veiksmų suimta daugiau nei 750 asmenų. Iš jų 212 pareikšti kaltinimai, o 148 sėkmingai nuteisti. Taip pat nuo 2005-ųjų liepos 7-osios sprogimų nutraukta apie 40 teroristinių išpuolių D. Britanijoje.
 
  

Žymos: Terorizmas, Islamo valstybė,, Policija

Komentarai

Naujausi straipsniai