Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-05-01

Pareigūnai netiria namuose mušamų moterų bylų

  
Pareigūnai netiria namuose mušamų moterų bylų
© Flickr.com
Policija kaltinama deramai netirianti buitinio smurto bylų.
Policininkai per dažnai patys nesurenka įkalčių, kurių pakaktų pradėti tyrimą dėl artimoje aplinkoje kumščiais mojuojančio ar kitaip smurtaujančio asmens.

Jungtinės Karalystės policija kaltinama nusikratanti atsakomybės dėl bylų kėlimo buitinio smurto kaltininkams. Vietoje to, kad patys pateiktų kaltinimus smurtautojams, pareigūnai prašo to imtis nukentėjusiųjų, kurių dauguma yra moterys.

Permetant atsakomybę ant aukų pečių daugybė kaltinamųjų išlipa sausi iš balos, teigia Jos Didenybės konsteblių inspekcija (HMIC), prižiūrinti policijos darbą. Kaip portalui independent.co.uk teigė HMIC buitinio smurto skyriaus vadovė Zoe Billingham, pareigūnams reikia susitvarkyti su savo darbu ir atlikti jį tinkamai.
Moters teigimu, policininkai per dažnai patys nesurenka įkalčių, kurių pakaktų pradėti tyrimą dėl artimoje aplinkoje kumščiais mojuojančio ar kitaip smurtaujančio asmens. Sužinoję apie tokį atvejį pareigūnai per dažnai pasitiki pažeidžiamų nukentėjusiųjų parodymais, kurios dažnai, bijo net išsižioti, kad vėliau nenukentėtų dar labiau.
 
Bylų, nutrauktų dėl aukos atsiimtų kaltinimų, skaičius pernai išaugo dramatiškai. Tai atskleidžia policijos paramos pažeidžiamoms aukoms trūkumą. Pernai dėl tokių aplinkybių nutraukta 160 tūkst. bylų, o tai yra 40 proc. daugiau, nei ankstesniais metais.
 
„Privalome nustoti perkelti atsakomybę ant aukų pečių. Policija turi rimtai žiūrėti į savo pareigas ir atlikti jas tinkamai. Jie neklaustų apiplėšimo aukos: „Ar nori, kad mes ką nors dėl to darytume“? Tad kodėl to klausiama buitinio smurto aukų?“, - klausė Z.Billingham.
 
Policijos darbo vertintoja teigė, kad tokių bylų tyrimo procesas susideda iš aukos liudijimo bei pareigūnų renkamų įkalčių ir apsaugos nukentėjusiajams. Ši sistema kai kuriuose regionuose veikia iškreiptai, tad dažnai nerenkami jokie įkalčiai ar sustojama pusiaukelėje. Policija, teigiama, neišnaudpja savo torimos galios ir kompetencijos.
 
Premjerė Theresa May pažadėjo papildomų 20mln. svarų sterlingų finansavimą pagalbai nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusioms aukoms suteikti.
 
  

Žymos: Nusikaltimai, Anglijos policija, smurtas artimoje aplinkoje

Komentarai

Naujausi straipsniai