Natalija Voronina   |   2015-10-25

Pagalbos šauksmas: lietuvių šeima neteko penkių mėnesių dukters (atnaujinta)

  
Pagalbos šauksmas: lietuvių šeima neteko penkių mėnesių dukters (atnaujinta)
© Asmeninio archyvo nuotr.
Bičkauskų šeima.

Su „Tiesos“ redakcija susisiekė lietuvis Arvydas, kuris prašė pagelbėti tragiškos nelaimės ištiktai šeimai. Tėvai, Deimantė ir Ričardas Bičkauskai, neteko penkių mėnesių dukrytės Ugnės. Kūnelio pargabenimui į Lietuvą reikalinga tūkstančius svarų siekianti suma, taip pat šiuo metu dėl nelaimės mergaitės tėvas negali dirbti, tad pinigų reikia ir pragyvenimui.

Socialinėse erdvėse po paplitusio pagalbos šauksmo netrūko tautiečių, kurie plūdo su klausimais ir įtarimais, kad skaudi nelaimė tėra afera. Taip pat atsirado tokių, kurie teigė, kad pinigai jau yra surinkti, ar nurodė kitus sąskaitos gavėjus. Daugybės neigiamų komentarų sulaukė šeimai suskubusios padėti Deimantė P. ir Indrė Bilotienė, artimos šeimos draugės, kurios itin išgyveno dėl nesibaigiančių klausimų ir kaltinimų.
Incidento liudininkai ir Deimantė bei Ričardas Bičkauskai paneigė kalbas apie tariamą apgavystę ir paprašė supratimo bei paramos itin skaudžiu visai šeimai metu.
 
Šiai dienai šeimai yra paaukota jau daugiau bei 1 000 eurų. Vienintelė sąskaita, kuria tikrai galite paremti nukentėjusiuosius yra ši: Deimantė Bičkauskienė, sąsk. nr. LT137044000338643745 ir Paypal: deimantebickauskiene@gmail.com.
 
Nelaimė šeimą ištiko ankstų penktadienio rytą. D. Bičkauskienė apie 5 val. ryto pastebėjo, kad jos 5-ių mėnesių dukrytė nekvėpuoja. Į pagalbą kaip mat suskubo tame pačiame name gyvenęs Arvydas su antrąją puse, taip pat skubiai buvo iškviesta greitoji pagalba.
 
„Pasakė, kad dukrytė nekvėpuoja. Puolėm visi padėti, darėme dirbtinį širdies masažą, mergaitė rankose šąlo. Atvyko medikai, ir greitosios pagalbos automobilyje mažylę atgaivino, gydytojai pasakė, kad ji gyva,“ – pasakojo Arvydas.
Pasak pašnekovo, mažylė buvo išgabenta į reanimacijos skyrių, vėliau perkelta į kitą, geresnę, ligoninę. Deja, mergaitės Ugnės smegenys nuo oro trūkumo jau buvo mirusios. Ir nors medikai padarė viską, ką galėjo, penktadienio vakarą medicinos įrenginiai buvo atjungti, – mažylės gyvybė užgeso amžiams.
 
„Gydytojai buvo labai profesionalūs, nėra net jokių blogų minčių, tiesiog buvo per vėlu, mergaitės smegenims trūko oro. Pirmadienį vyks skrodimas, tada bus aiškiau, kas atsitiko mažylei, kaip gydytojai sakė, kad vaikas galėjo ir paspringti, ir uždusti, ir dėl galvos laikymo, čia gali būti daugybė faktorių. Aš manau, kad padariau viską ką galėjau padaryti... Rodos, štai mačiau mergaitę sveiką, besišypsančią, kitą dieną jau nebegyvą... Baisiausias košmaras...“ – išgyvenimais dalinosi pašnekovas.
 
Šeimos padėka
 
Prieš atjungiant medicininius įrenginius, į ligoninę atvyko ir mažylę Ugnę pakrikštijo Londono lietuvių Šv. Kazimiero parapijos kunigas Petras Tverijonas. Deimantė ir Ričardas Bičkauskai norėtų išreikšti begalinę padėką kunigui už moralinę ir materialinę pagalbą, buvimą šalia ypatingai sunkiu ir skaudžiu metu. 
Taip pat šeima norėtų padėkoti vertėjai Zitai už suteiktas paslaugas, už tai, kad darė net tai, kas jai, kaip specialistei, nepriklausė, už šilumą ir palaikymą. Trūksta žodžių apsakyti, kiek daug Zita padėjo. Tokių žmonių, kaip ji, reta“, – gerų žodžių negailėjo prislėgti tėvai.  
 
Ištiesta pagalbos ranka 
 
Į pagalbos šauksmą atsiliepė ir Jonavoje esančių laidojimo namų „Rimties namai“ savininkas Kęstutis. Pasak ne vienerių metų patirtį turinčio vadovo, Lietuvos Respublikos piliečiams miestų savivaldybės kompensuoja mirusiųjų pargabenimo išlaidas. Tiesa, iš pradžių už paslaugas reikia sumokėti artimiesiems, ir tik vėliau, susitvarkius visus reikiamus dokumentus, iš valstybės yra gaunami pinigai.
 
Laidojimo namų vadovas Deimantei ir Ričardui Bičkauskams ištiesė pagalbos ranką. Vyriškis pažadėjo padėti sutvarkyti mergaitės kūnelio pargabenimo dokumentus, taip pat suteikti visas laidojimo paslaugas nemokamai: nepaisant to, ar šeima nuspręs dukrytę laidoti tradiciniu būdu, ar kremuoti.
 
„Visų pirma, ši šeimos netektis mane palietė kaip tėvą, pats turiu tris vaikus... Taip pat jiems galiu padėti iš profesinės pusės. Ir šeima, ir aš pats, esame jonaviečiai – tai bendruomeniškumo jausmas, susivienijimas, esame ne vieną problemą išsprendę, norime ir prie šios netekties prisidėti,“ – dėstė „Rimties namų“ savininkas.
Paklaustas, kodėl nėra linkęs viešinti savo pavardės, Kęstutis teigė, neturįs ko slėpti, tiesiog jis padeda kitiems ne dėl to, kad būtų pagerbtas ar viešinamas, o todėl, kad elgiasi, kaip jaučia širdis.
 
Ačiū Tiesai ir visiems aukojusiems žmonėms
 
Deimantė ir Ričardas Bičkauskai norėtų padėkoti „Tiesai“ ir visiems žmonėms, kurie suskubo į pagalbą tokiu sunkiu gyvenimo momentu: šeima taria nuoširdų AČIŪ visiems už geranoriškumą ir paramą. Reikiama pinigų suma padengti visoms nelaimėms išlaidoms jau yra surinkta. 
  

Žymos: Nelaimė, Natalija Voronina, Pagalbos šauksmas

Komentarai

Naujausi straipsniai