Tiesa.com   |   BNS   |   2018-07-11

„Novičiok“ apsinuodijęs vyras atgavo sąmonę

  
„Novičiok“ apsinuodijęs vyras atgavo sąmonę
© Facebook nuotr.
Charlie Rowley
Jis yra kritinės, bet stabilios būklės; dabar jis sąmoningas.

Didžiosios Britanijos pilietis, apsinuodijęs Sovietų Sajungoje pagaminta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, atgavo sąmonę, antradienį pranešė jį gydančos ligoninės medikai.

„Pastebėjome nedidelį, bet svarbų Charlie Rowley būklės pagerėjimą. Jis yra kritinės, bet stabilios būklės; dabar jis sąmoningas“, – sakoma ligoninės pranešime.
„Nors tai yra sveikintina žinia, akivaizdžiai dar niekas neaišku. Charlie vis dar jaučiasi labai negerai, jam ir toliau visą parą reikės specialistų pagalbos čia, Solsberio rajono ligoninėje“, – priduriama jame.
45 metų Ch. Rowley partnerė, 44 metų Dawn Sturgess, trijų vaikų motina, mirė Solsberio ligoninėje sekmadienį.
 
D. Sturgess ir jos partneris birželio 30-ąją buvo atvežti į ligoninę kritinės būklės iš Eimsberio miestelio, esančio netoli Solsberio, kur kovą „Novičiok“ buvo apnuodytas buvęs Rusijos karinės žvalgybos pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo duktė Julija.
 
Pareigūnai nurodė, kad iš pradžių buvo įtarta, jog šie asmenys apsinuodijo heroinu arba prastos kokybės kokainu iš užterštos narkotikų siuntos, tačiau tyrimai netoliese esančioje Porton Daune įsikūrusioje Britanijos gynybos laboratorijoje parodė, kad porą paveikė „Novičiok“.
 
Manoma, kad Eimsberyje britų pora apsinuodijo palietę kažkokį „Novičiok“ užterštą daiktą, tačiau pareigūnai dar nepatvirtino, ar jis susijęs su pasikėsinimu į Skripalius.
 
67 metų S. Skripalis ir iš Maskvos jo aplankyti atvykusi 33 metų duktė Julija kovo 4-ąją buvo rasti susmukę Solsberyje ir ilgą laiką gydyti, kol galiausiai buvo išrašyti iš ligoninės.
Britanija ir jos sąjungininkės kaltina Rusiją mėginus nužudyti Skripalius, tačiau Maskva griežtai neigė turinti ką nors bendra su šiuo incidentu, išprovokavusiu aštrią tarptautinę diplomatinę krizę.
 
Anglijos sveikatos tarnybos vadovė Sally Davies antradienį Solsberio ir Eimsberio gyventojus „savo pačių saugumo labui neliesti jokių nepažįstamų objektų, kuriuose būtų skysčio ar gelio“.
 
„Praktiškai tai reiškia neimti jokių dežučių, švirkštų, adatų, kosmetikos ar panašių daiktų, pagamintų iš tokių medžiagų kaip metalas, plastikas ar stiklas“, – sakė ji.
 
Šio incidento tyrime, kuriam vadovauja kovos su terorizmu policija, apie 64 km nuo Solsberio esančiame Svindone buvo konfiskuotas automobilis. Policija daugiau detalių nenurodo.
  

Žymos: apnuodijimas, Skripaliai, Novičiok, Charlie Rowley

Komentarai

Naujausi straipsniai