Tiesa.com   |   2019-04-09

Nepakliūkite sukčiams į rankas: vienas skambutis sukėlė didžiulį stresą

  
Nepakliūkite sukčiams į rankas: vienas skambutis sukėlė didžiulį stresą
© Pixabay.com

Anglijoje vis dar siaučia sukčiai, bandantys iš patiklių gyventojų išvilioti tūkstantines sumas. Taip vos nenutiko ir vienai šiuo metu JK gyvenančiai tautietei. Feisbuke esančioje grupėje moteris pasidalijo savo istorija, kaip vos vienas nežinomo numerio skambutis jai galėjo patuštinti banko sąskaitą.

„Noriu pasidalinti istorija, gal kurios žinos, o kai kurios dar ne. Aš šoke, tiek nervų palikau“, – pasakojimą pradėjo internautė.
Pasak jos, į telefoną prisiskambino tyrėjas iš HMRC ir pranešė, jog lietuvė 2 metus neteisingai mokėjo mokesčius ir dabar yra susidariusi 1250 svarų sterlingų skola. Apie tai informuoti jai neva buvo siunčiami laiškai, tačiau visi jie grįžo atgal, tad šis skambutis yra paskutinis perspėjimas, po kurio jie pradės „vykdyti veiksmus prieš moterį“.
 
„Jie išvardijo: atvažiuos, atims viską, ką turiu, užšaldys nako sąskaitas, (sustabdys) vairuotojo pažymėjimą, vos ne atvažiuos ir išsiveš. Ir dar daugiau blogų dalykų, aš per tą stresą nepamenu, ką dar sakė padarys, – feisbuke rašė moteris. – Sakė, tu turi dvi išimtis: susimokėti arba eiti tiesiai į teismą, nes aš nieko neatsakiau jiems į tuos jų siųstus laiškus. Sakau, aš renkuosi susimokėti.“
 
Streso apimta lietuvė ėmė klausti, per kiek laiko ji privalo tai padaryti. Sukčiai liepė moteriai susimokėti kuo greičiau, tačiau ji atsakė neturinti šiuo metu tiek pinigų.
 
„Gerai, sako jis. Pasuksiu vakare. Ir jis dar priduria niekam nieko nesakyti, nes čia yra privatus tyrimas“, – tęsė pasakojimą internautė.
Būtent paskutinis pašnekovo telefonu ištartas sakinys sukėlė įtarimą lietuvei.
 
„Aš tuoj domėtis pradėjau, pasiskambinau policijai. Jie man pasakė, kad čia yra apgavystė. Tai vyksta jau metus laiko, tai labai populiarus pinigų išviliojimas“, – pasakojo ji.
 
Pasak moters, ji, dėl itin įtikinamai kalbančio pašnekovo, patyrė tokį stresą, kad jau buvo beatiduodanti visus pinigus. Laimei, moteris prieš tai darydama pasidomėjo.
 
Pasirodo, HRMC niekada neskambina, jie atsiunčia laiškus.
Būkite budrūs!
 
  

Žymos: Mokesčiai, Lietuviai, skolos, Sukčiai, Telefoniniai sukčiai, Apgavystė, anglijos lietuvė

Komentarai

Naujausi straipsniai