Tiesa.com   |   2013-03-06

Nekalbantys angliškai tautiečiai tuština policijos kišenes

  
Nekalbantys angliškai tautiečiai tuština policijos kišenes Britų policijai dažnai prireikia ir lietuvių kalbos vertėjų paslaugų.

Anglijos Suffolko policija suskaičiavo, kad dėl angliškai nekalbančių nusikaltėlių, liudytojų ir aukų, vertėjų paslaugoms per ketverius metus išleido 840 tūkst. svarų. Tarp populiariausių kalbų, kuriomis samdoma vertėjauti, pateko ne tik lenkų ir rusų, bet ir lietuvių kalba.

Policijos pareigūnai žiniasklaidai sakė, kad vertėjavimo paslaugos yra būtinos, norint užtikrinti, kad nusikaltėliai būti nubausti, o aukos apgintos. Policijos pateiktoje ataskaitoje matyti, kad daugiausia lėšų vertėjavimo paslaugoms policija išleido 2009-2010 metais.
Įprastai vietinės policijos biudžetas vertėjavimo paslaugoms telefonu siekia iki 6 tūkst. svarų, tačiau dėl migrantų nusikaltėlių gausos, policija savo biudžetą praėjusiais metais gerokai viršijo ir vertimams išleido 26,7 tūkst. svarų.
 
Iš pateiktos Suffolko polciijos ataskaitos taip pat matyti, kad 2009-2013 metų laikotarpiu policijai prireikė 1400 valandų vertimo telefonu paslaugų bei beveik 11 tūkst. valandų vertimų gyvai. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, angliškai negalintis susikalbėti asmuo, valstybinėse Britanijos institucijose gali užsisakyti nemokamą vertėjavimo paslaugą, kuri apmokama iš valstybės biudžeto.
 
 
  

Žymos: Policija, Lietuviai Anglijoje, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai