Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-08-15

Milijoninei apgavystei kaliniai panaudojo kalėjimo išduotus kompiuterius

  
Milijoninei apgavystei kaliniai panaudojo kalėjimo išduotus kompiuterius
© Flickr nuotr.
Ruoštis savo gynybai su kompiuteriais turėję kaliniai juos panaudojo pirkti narkotikams.

Sumanūs nusikaltėliai netruko pasinaudoti geromis sąlygomis Anglijos kalėjimuose – jie milijoninės vertės aferas vykdė ir būdami už grotų, pasinaudodami Teisingumo minsiterijos jiems skirtais nešiojamaisiais kompiuteriais.

Wandsworth kalėjimo kaliniai įvykdė 30-ies milijonų vertės narkotikų gabenimo aferą, pranešė standard.co.uk. Jie sugebėjo netgi susirasti laisvai samdomą tarpininką, kuriam sumokėjo milijoną svarų už tai, kad šis savo noru sėstų už grotų ir padėtų jiems koordinuoti aferą.
Aferos esmė – tonos heroino ir ketmaino atgabenimas į Didžiąją Britaniją.
 
Pietvakarių Londone esančiame kalėjime susiformavo šešių asmenų grupuotė. Aferai vykdyti jie pasinaudojo kalėjimo valdžios skirtais ir už mokesčių mokėtojų pinigus nupirktus kompiuterius. Kompiuteriai kaliniams buvo skirti pasiruošti savo teisinei gynybai.
 
Kompiuteriuose įrengtą apsaugos sistemas sugebėjo „nulaužti” programišius iš rytų Europos. Užkoduotą atimintinę į kalėjimą atnešė vieno iš gaujos narių panelė.
 
Gauja kompiuterių pagalba bendravo su savo bendrais užsienyje. Pastarieji ten užsakydavo narkotikų ir pasirūpindavo legaliu jų atgabenimu iš pietų Azijos į Angliją.
Kalėjimo atstovai patvirtino, kad kai kuriems kaliniams privalo išduoti kompiuterius, kad jie galėtų pasiruošti savo gynybai. Tačiau, kaip teigė kalėjimo atstovas, kaliniai neturi prieigos prie interneto.
 
  

Žymos: Kalėjimas, Afera, Kaliniai

Komentarai

Naujausi straipsniai