Tiesa.com, Bbc.com   |   2018-12-24

Londono meras prieš šventes siekia padaryti gerą darbą

  
Londono meras prieš šventes siekia padaryti gerą darbą
© Flickr
Nazanin Zaghari-Ratcliffe

Londono meras Sadiqas Khanas prašo iš įkalinimo įstaigos paleisti labdaros organizacijos darbuotoją Nazanin Zaghari-Ratcliffe.Meras susitiko su įkalintos moters vyru Richardu ir pasiūlė jam savo pagalbą bendradarbiaujant su Irano atstovais, kad šie dar prieš Kalėdas paleistų moterį iš kalėjimo.
Antrąją Kalėdų dieną 40-ąjį gimtadienį švenčianti moteris 2016-aisiais buvo nuteista penkiems metams už grotų po to, kai buvo apkaltinta šnipinėjimu. Nazanin tai neigia.
 
„Nazanin daugiau nei dvejus metus Irano kalėjime praleido neteisingai apkaltinta. Ji nepadarė nieko blogo, nepažeidė jokių įstatymų. Jai pateikti kaltinimai yra neteisingi. Artėjant Kalėdoms mes, o tiksliau visa šalis, žinome, kad Nazanin įkaltina neteisėtai. Bandome susisiekti su Irano atstovais ir bendradarbiaujame, kad moteris būtų paleista į laisvę“, – sakė Londono meras.
 
N. Zaghari-Ratcliffe 2016-aisiais buvo sulaikyta Tehran oro uoste, kai bandė grįžti į Londoną po to, kai Irane lankė savo artimuosius. Kaip lankymosi Irane priežastį moteris nurodė dukros supažindinimą su artimaisiais.
 
Dukrą Gabriellą auginanti Nazanin gyvena Hampstead, šiaurės Londone, tik neseniai vėl galėjo susitikti su dukra per trijų dienų laikiną paleidimą. Tačiau grįžus į kalėjimą, moters laikinas ilgesnis paleidimo susitarimas buvo atmestas. Nuo tos dienos jai įvyko keli panikos priepuoliai.
Tai dar labiau paskatino įkalintos moters artimuosius siekti jos išlaisvinimo. 
 
  

Žymos: Iranas, Kalėjimas, Londono meras

Komentarai

Naujausi straipsniai