Tiesa.com   |   London Evening Standard   |   2015-01-27

Londono gyventojai nesijaučia saugūs

  
Londono gyventojai nesijaučia saugūs
© Wikipedia nuotr.
Londoniečiai nesijaučia saugūs, nes aplink nemato pakankamai policininkų.

Šiek tiek daugiau nei pusė Londono gyvenotojų mano, kad savo kaiminystėje patruliuojančius pareigūnus mato neužtektinai. Tokias nuotaikas atskleidė Londono valdžios užsakytas tyrimas kaip tik tada, kai meras Borisas Johnsonas siekia sumažinti išlaidas policijai.

Londono mero užsakytame Kaiminystės pasitikėjimo komparatoriaus (angl. Neighborhood Confidence Comparotor) tyrime apie policiją ir nusiklastatumą iš viso apklausti daugiau nei dvylika tūkstančių londoniečių.
Kaip pranešė „London Evening Standard”, 47 proc. iš tyrime dalyvavusių miesto gyventojų pareiškė manantys, kad jų rajone patruliuojantys policijos pareigūnai nėra pakankamai pastebimi.
 
Apie tyrimo rezultatus paskelbta kaip tik tada, kai sostinės meras Borisas Johnsonas rengiasi tvirtinti biudžetą, kuriame Londono policijai tenkančios išlaidos stipriai sumažėtų.
 
Mero siūlomame biudžete 2015-2016 metams, miesto išlaidos turėtų sumažėti 3 proc., tačiau B.
Johnsonas pažadėjo išlaikyti policijos pareigūnų skaičių ties 32 tūkst. riba.
 
„Nuo tada, kai ši valdža ėmėsi darbo, mes turime 4333-mis pareigūnais mažiau, tad nenuostabu, kad tiek daug londoniečių teigia savo kaimynystės sutinkantys nepakankamai policininkų,” – sakė už nusikalstatumą atsakinga su meru konkuruojančios Leiboristų partijos atstovė Joanne McCartney.
 
„Mums reikia daugiau rajonuose patruliuojančių policininkų,” – pridūrė politikė.
Jos teimgu, tyrimas parodė, kad B. Johnsonui nepavyks pasiekti savo tikslo penktadaliu padidinti
pasitikėjimą policija.
 
Tačiau Mero biuro policijai ir nusikalstamumui atstovas paneigė politkės nuogąstavimus, teigdamas, kad meras „išlaikė aukštą pareigūnų skaičių” į miesto rajonų policijos komandas išsiųsdamas 2600 pareigūnus.
„Pasitikėjimas policija auga, tačiau dar turime ką nuveikti,” – sakė jis.
„Mūsų tyrimas atskleidė, kad pasitikėjimas policija apima daugiau nei tik pareigūnų pastebėjimą gatvėje. Didesnį pasitikėjimą policija lemia mažesnis nusikalstatumas, ko ir pasiekė mūsų pareigūnai: per septynerius metus nusikalstatumas sumažėjo 17 proc.,” – užtikrino merijos atstovas.
 
 
 
  

Žymos: Borisas Johnsonas, Policija Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai