Tiesa.com   |   2015-04-21

Londone žuvusius lietuvius pagerbė šeima ir artimieji

  
Londone žuvusius lietuvius pagerbė šeima ir artimieji J. Pranskūnas (kairėje) ir R. Dainys žuvo motociklo avarijoje Londone balandžio 18 d.
Motociklą vairavęs J. Pranskūnas priklausė Londono lietuvių baikerių grupei „Rytų sūnūs“.

Balandžio 18 d., šeštadienį, rytų Londone esančiame Ilfordo rajone tragiškame eismo įvykyje žuvo du jaunuoliai iš Lietuvos. Su pėsčiuoju susidūrusių motociklininko Justo Pranckūno (20) ir ant keleivio sėdynės sėdėjusio nepilnamečio Redo Dainio (16) gyvybės užgeso avarijos vietoje. Iki šio savaitgalio vaikinai pažįstami nebuvo.

Lietuvio vairuojamas motociklas susidūrė su pėščiuoju, kurio būklė iki šiol kritinė. Nusviesti keletą metrų gatve vaikinai žuvo. Nors avarijos liudininkai bei šalia gyvenę žmonės suskubo padėti ir užklojo vaikinus antklodėmis bei mėgino atgaivinti, pastangos buvo bevaisės.
Vaikinai susipažino gimtadienio proga susirinkę kepti šašlykų pas draugą. Prieš dvi savaites 16-os sulaukęs R. Dainys paprašė J. Pranskūno jį pavėžinti, mat vaikino svajonė buvo įsigyti motociklą. Pat nuo 16-os vairuojantis motociklą vyresnis vaikinas mielai sutiko ir aprengęs keleivį specialia apranga, išvyko. Draugai išvažiavusiųjų ilgai nesulaukė, tad sunerimę išėjo jų ieškoti, kai pamatė policijos užtvaras ir avarijos vietą.
 
Jaunuolių artimieji susirinko paminėti žuvusiųjų į nelaimės vietą. Autobuso stotelė, šalia kurios įvyko tragedija, skendi gėlių jūroje. Aplink ją sudėliotos dega žvakės. Clayhalle gyvenęs Redas, paak draugų, motociklu važiavo pirmą kartą. J. Pranckūnas, pasak draugų, buvo labai atsargus vairuotojas, tad jis ne tik pasirūpino pažįstamo jaunuolio apranga bei šalmu, jis ir vairuodavo atsakingai.
 
J. Pranskūnas šiemet turėjo baigti kompiuterių studijas Greenwicho universitete. Kad galėtų susimokėti už mokslus, vaikinas dirbo parduotuvėje „Homebase“. Vaikino tėvai Virginija Pranskūnienė ir Alfredas Pranskūnas vaikino žuvimo dieną atstogavo, tačiau grįžo vos išgirdę apie nelaimę. „Jis buvo mano pirmasis vaikas ir mano gyvenimo meilė. Šiemet jis turėjo baigti universitetą ir sakė man, jog susiras gerą darbą bei apsigyvens su savo mergina. Jo mažoji sesutė jį beprotiškai mylėjo. Jie labai gerai sutarė – jai grįžus iš mokyklos Justas užsikeldavo ją ant pečių, panešiodavo, o vėliau padėdavo ruošti namų darbus. Mes visi jį mylėjom, jis buvo tikrai geras žmogus“, - jaudulio neslėpė motociklininko motina.
 
Motociklo keleivis Redas studijavo sporto mokslus Epping Forest koledže. Į stotelę, išreikšti pagarbos atėjusi paauglio motina buvo ištikta šoko. Žuvusiojo 16-mečio draugas Edvinas Sysoletinas tikino, kad jaunas vaikinas ketino pirkti mopedą. „Jis buvo mano geriausias draugas. Sulaukęs 16-os sakė, kad jau gali vairuoti mopedą, tad planavo jį pirkti. Visą savo gyvenimą jis norėjo važinėti motociklu. Sakydavo man, kad važinėsimės kartu visur.“, - kalbėjo kartu su Redu besimokęs vaikinas.
Simona Blinstrubaitė, išreiškusi pagarbą žuvusiesiems, tvirtino, kad Redas labiausiai mylėjo savo mažąjį broliuką: „Tiesa, jis norėjo didelio ir gero motociklo. Taupė jam. Jis buvo geras ir šmaikštus vaikinas. Redas turėjo jaunesnį broliuką, kurį labai mylėjo ir be galo juo rūpinosi“.
 
Motociklą vairavęs J. Pranskūnas priklausė Londono lietuvių baikerių grupei „Rytų sūnūs“, kurių nariai susirinko į įvykio vietą išreikšti pagarbos vaikinui.
 
Motociklo susidūrimas su pėsčiuoju įvyko balandžio 18 d., apie 17:30, pareigūnai prašo įvykį mačiusių liudininkų susisiekti su jais ir padėti išsiaiškinti, kas nutiko. Turintys informacijos prašomi skambinti telefonu 0208 597 4874.
 
 
  

Žymos: Avarija, Nelaimė

Komentarai

Naujausi straipsniai