Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-03-28

Londone sugautas legendinio apiplėšimo organizatorius

  
Londone sugautas legendinio apiplėšimo organizatorius
© Londono policijos nuotr.
Senukų gauja sugebėjo įsibrauti į itin gerai apsaugotas patalpas.
Vyras sulaikytas Londone, šiaurinėje sostinės dalyje esančio Islington’o teritorijoje

Teigiama, kad Jungtinės Karalystės policija sulaikė asmenį, kuris organizavo itin sudėtingą brangenybių saugyklos apiplėšimą ir nugvelbė vertybių už 14 milijonų svarų sterlingų.

2015 metais prieš Velykas, ilgojo savaitgalio metu buvo apiplėšta Londone esanti saugykla „Hatton Garden“, į kurios vidų buvo patekta atjungus itin sudėtingą saugos sistemą ir pusmetrio storio betono sienoje išgręžus skyles.
Maža to, nusikaltėliai tyrėjams nepaliko jokių pėdsakų.
 
Išlaužus seifus pagrobtos ten laikytos didelės sumos grynųjų pinigų, juvelyriniai dirbiniai, aukso ir platinos atsargos. Šis turtas įvertintas apie 14 mln. svarų sterlingų, tačiau tiksli suma nežinoma iki šiol.
 
Hollywood’o filmų scenarijų primenančio nusikaltimo vykdytojai tais pačiais metais buvo sulaikyti septyni vyrai, kurių amžius – nuo 48 iki 77 metų.
 
Pasirodo, senukai apiplėšimą suplanavo leisdami laiką aludėje.
 
Vyriausias gaujos narys Brian’as Reader’is belaukdamas nuosprendžio patyrė insultą, o jo bendrai bausmes išgirdo 2016-ųjų kovą. Vienas nuteistasis – Terry Perkins’as šių metų pradžioje mirė būdamas 69 metų.
 
Tačiau visi nuteistieji tebuvo nusikaltimo vykdytojai, o sumanytojo ir organizatoriaus tyrėjams ilgai rasti nepavyko. Jo tapatybės pareigūnai neatskleidė ir vadino Baziliu („Basil“).
 
Trečiadienį pranešta, kad jis sulaikytas Londone, šiaurinėje sostinės dalyje esančio Islington’o teritorijoje. Atskleidžiama tik tiek, jog 57 metų vyras įkliuvo atliekant kratą, jam pareikšti įtarimai vagyste iš ne gyvenamosios patalpos bei vogtų daiktų laikymu.
Ši vagystė dėl visų aplinkybių ir pagrobto turto vertės Jungtinėje Karalystėje laikoma amžiaus nusikaltimu.
 
  

Žymos: Apiplėšimas, hatton garden, saugykla

Komentarai

Naujausi straipsniai