Tiesa.com   |   2018-02-21

Lietuvis paauglys pasikorė Anglijos kalėjime 

  
Lietuvis paauglys pasikorė Anglijos kalėjime 18-metis suimtas už tai, kad iš parduotuvės pavogė saldainių

Lietuvis paauglys, kuris buvo suimtas už tai, kad iš parduotuvės pavogė saldainių, buvo rastas pasikoręs po to, kai prižiūrėtojai nereagavo į vaikino pagalbos šauksmą.

18-metis Osvaldas Pagirys, kuris gerai nekalbėjo angliškai, atimti sau gyvybę nusprendė po to, kai buvo įkalintas HMP Wandsworth sulaikymo įstaigoje ir laukė deportacijos į Lietuvą.
Pareigūnai kelis kartus tikrino, ar vaikinas neturi psichikos sutrikimų, tačiau lietuvis buvo apklaustas be vertėjo pagalbos, nors angliškai gerai nekalbėjo.
 
O. Pagirys įkalintas laikytas tris mėnesius. Per šį laikotarpį lietuvis penkis kartus rastas bandantis pasikarti, tačiau tą dieną, kai mirė – buvo paliktas be priežiūros, - pranešė Independent.co.uk.
 
2016 m. lapkričio 11 d. O. Pagirys skambino pagalbos skambučiu savo kameroje, tačiau į pagalbos šauksmą pareigūnai atsiliepė tik praėjus 37 min. Pagaliau į kamerą atėję prižiūrėtojai vaikiną rado kabantį be sąmonės, kurios jis taip ir neatgavęs mirė po trijų dienų.
 
Teismo metu pripažinta, kad O. Pagirys mirė nelaimingo atsitikimo metu, tačiau sveikatos priežiūros ir kalėjimo darbuotojų klaidos prisidėjo prie lietuvio mirties.
Nustatyta, kad prižiūrėtojai neturėjo izoliuoti vaikino po to, kai jiems nepavyko su juo susikalbėti. Prižiūrėtojai taip pat laiku nepatikrino vaikino, o tai prisidėjo prie jo mirties.
 
Pareigūnai vaikiną prižiūrėjo kaip „linkusį į savižudybę”, tačiau įrašai įkalinimo įstaigoje buvo neišsamūs. Lietuvis pradėjo save žaloti ir rodyti nepastovų emocinį elgesį. Viena slaugytoja apibūdino O. Pagirio elgesį kaip „vaikišką”.
 
Kalėjimų ir tardymo ombudsmeno (PPO) tyrimas apibūdino bylą kaip „bauginančią” ir padarė išvadą, kad O. Pagirio gyvybė galėjo būti išgelbėta, jei darbuotojai būtų reagavę anksčiau.
 
Tyrėja Elizabeth Moody apibūdino lietuvį, kaip pažeidžiamą paauglį, kuriam sunkiai sekėsi susidoroti su kalėjimo gyvenimu ir bendrauti anglų kalba.
O. Pagirys buvo areštuotas už smulkią vagystę 2016 m. rugpjūtį. ir, remiantis Europos arešto orderiu įkalintas, Pentonville’yje, o vėliau perkeltas į Wandsworth sulaikymo įstaigą.
 
  

Žymos: Emigrantai, Deportacija, Lietuvio mirtis

Komentarai

Naujausi straipsniai