Tiesa.com   |   2018-02-07

Lietuvė JK organizavo fiktyvias santuokas su tautietėmis

  
Lietuvė JK organizavo fiktyvias santuokas su tautietėmis yazas Khanas ir jo buvusi žmona Jurgita Pavlovskytė uždirbo daugiau kaip 500 tūkst. svarų sterlingų.

Lietuvė ir jos buvęs vyras kaltinami Didžiojoje Britanijoje suorganizavę mažiausiai trylika fiktyvių santuokų tarp lietuvių moterų ir vyrų iš trečiųjų šalių, kad šie galėtų likti gyventi Didžiojoje Britanijoje.

32–ejų Ayazas Khanas ir jo 25–erių buvusi žmona Jurgita Pavlovskytė uždirbo daugiau kaip 500 tūkst. svarų sterlingų iš vyrų, kuriems fiktyvios santuokos suteikė galimybę likti Europos Sąjungoje po to, kai baigėsi jų studentų vizų galiojimas.
Bylos duomenimis, iš trylikos porų, susituokusių 2011–2014 metais, kartu tebegyvena tik dvi. Dvylika lietuvių ir čekę vedė vienuolika pakistaniečių, po vieną indą ir Bangladešo pilietį, kurių studentų vizos pasibaigė.
 
Tam, kad ne Europos Sąjungos pilietis galėtų gyventi Didžiojoje Britanijoje, jis turi būti susituokęs su Europos Sąjungos piliečiu. Bylos duomenimis, vyrai organizatoriams sumokėdavo dideles sumas, kad jiems būtų surastos nuotakos, sumokėdavo jų kelionės bei santuokos išlaidas, taip pat – kuklų atlygį pačioms nuotakoms.
 
Teigiama, kad A. Khanas ieškodavo tokia santuoka besidominčių vyrų, o J. Pavlovskytė rasdavo jiems potencialių nuotakų.
 
Atlikę mokestinį įtariamųjų patikrinimą, pareigūnai nustatė, kad A. Khanas į savo banko sąskaitas gavo 297 tūkst. svarų sterlingų, dar 238 tūkst. svarų sterlingų rasti J. Pavlovskytės banko sąskaitoje. Iš jaunavedžių gautuose pavedimuose nurodoma mokėjimo paskirtis „žmona“ ar „vestuvės“.
Nei įtariami vestuvių organizatoriai, nei jų pagalba susituokusios poros kaltais neprisipažįsta.
 
 
  

Žymos: Emigrantai, Prekyba žmonėmis, fiktyvios santuokos

Komentarai

Naujausi straipsniai