Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2015-03-09

Kiekvienam namui Anglijoje – po CCTV kamerą

  
Kiekvienam namui Anglijoje – po CCTV kamerą Pareigūnai prašo gyventojų tinkamai įsirengti CCTV kameras ir padėti pareigūnams tirti nusikaltimus.

Vyriausiasis Skotlandjardo pareigūnas Bernardas Hoganas-Howe paskelbė, kad visi Jungtinės Karalystės gyventojai turėtų savo namuose įsirengti stebėjimo kameras (CCTV). Pareigūno teigimu, turėdami stebėjimo kameras gyventojai ne tik galėtų apsaugoti savo turtą, bet ir padėtų policijai sugauti daugybę nusiklatėlių.

Šeimos ir įmonės paskatintos montuoti CCTV kameras akių lygyje, o ne palubėje, kaip buvo įprasta iki šiol. Mat žemiau esanti kamera suteikia daugiau galimybių atpažinti įsilaužėlį nei kabanti aukštai.
Privatumo šalininkai pasmerkė tokį pasiūlymą. „Pasiūlymas padidinti privačių stebėjimo kamerų skaičių – rizikingas. Tai tarsi bandymas visuomenės narius paversti pareigūnais ir atlikti jų darbą“, - aktyvistų grupės „Big Brother Watch“ narę Renate Samson citavo portalas dailymail.co.uk.
 
Aktyvistai pridūrė, kad privačios stebėjimo kameros nėra reguliuojamos, tad jos „surinks“ daug daugiau žmonių atvaizdų, nei pareigūnų stebimos kameros. „CCTV taip sukurtų didžiulę nekaltų žmonių veidų galeriją. Tokie veiksmai ne padeda, o kenkia kiekvieno iš mūsų saugumui ir privatumui“, - kalbėjo R. Samson.
 
Atsakydamas į opozicijos kaltinimus, Skotlandjardo pareigūnas B. Hoganas-Howe tikino, kad turintieji CCTV kameras bent jau žinotų, kaip ir kur tinkamai jas sumontuoti bei sureguliuoti. Per aukštai pakabinti įrengimai dažnai užfiksuoja gatvės nusikaltėlius ar įsilaužėlius į privačius namus. Tačiau dėl neryškaus vaizdo ar nusiklatėliui prisidengus veidą, atpažinimo programos jo identifikuoti negali.
 
  

Žymos: Anglijos policija, Namai,Nusikaltimai,

Komentarai

Naujausi straipsniai