Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-11-21

Kaip elgtis per teroro išpuolį?

  
Kaip elgtis per teroro išpuolį?
© Twitter.com
Per atakas Paryžiuje mirė 129 žmonių.

Paryžiaus kruviną terorizmo išpuolį išgyvenusių asmenų teigimu, Bataclan koncerto salėje vykusių žudynių metu ginklų šūviai buvo palaikyti fejerverkais. Liudininkai iš pradžių nė nenumanė, kad yra šaudoma, to pasekoje į situaciją buvo sureaguota lėčiau. Naujienų portalas bbc.co.uk rašė, kad atakos metu kai kurie žmonės apsimetė esą negyvi, tačiau tai, pasak ekspertų, nėra pats tinkamiausias būdas išsigelbėjimui.

Jungtinės Karalystės saugumiečiai visų pirma pataria, einant į viešąją vietą: restoraną, kiną, koncertą ir kt., visada atkreipti dėmesį į avarinius išėjimus. Nelaimės atveju tai gali būti vienas pagrindinių išsigelbėjimo būdų.
 
Išlik budrus
Didžioji dauguma žmonių atakos metu puola į paniką, vietoj to, kad ieškotų galimo išsigelbėjimo. Statistika rodo, vos 15 proc. stengiasi išgyventi išpuolio metu ieškodami išsilaisvinimo būdų.
Nekrisk į akis
Specialistai pataria, nekristi į akis, o geriau slėptis už įmanomų užsklandų, pritupti ar prigulti. Daugybė Paryžiaus ataką išgyvenusių žmonių, restoranuose vertė stalus ir dangstėsi jais, taip pat slėpėsi už garso kolonėlių, ar užuolaidų.
 
Neatakuok užpuoliko 
Pulti užpuoliką yra labai rizikinga, kadangi jie dažnai dirba grupėmis, vieni su savimi gali turėti ginklus, tačiau kiti gali panaudoti ir bombas.
 
Bėk, slėpkis, pranešk
Jeigu pavyksta pasprukti iš incidento vietos, reikėtų bėgti kuo toliau ir pranešti vietinėms pagalbos tarnyboms. Žmonės dažnai yra linkę bėgti į viešumą, kur daug žmonių, ir kreiptis į juos pagalbos, visgi, jeigu įmanoma, patariama kreiptis į policiją, nes būtent ji suteiks profesionalią pagalbą.
 
 
  

Žymos: Patarimai, Apsauga,Terorizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai