Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-07-04

Jungtinėje Karalystėje buvo planuojama dar viena teroro ataka (atnaujinta)

  
Jungtinėje Karalystėje buvo planuojama dar viena teroro ataka (atnaujinta)
© google.com
Pareigūnai apsaugojo žmonės nuo dar vienos galimos atakos.

Naujienų portalo express.co.uk teigimu, trys islamistai buvo sulaikyti po to, kai galimai planavo teroro ataką Londone.

Įtariamieji buvo sulaikyti, kai dviejuose personaliniuose ir dviejuose nešiojamuose kompiuteriuose pareigūnai aptiko ISIS (angl. The Islamic State of Iraq and Syria) propogandos ir Londono žemėlapių. Pareigūnų teigimu, islamistai organizavo kitą savaitę turėjusias įvykti žudynes.
Du įtariamieji, tikėtina giminaičiai, Azmatullah and Abdul Rehman, kilę iš Afganistano. Trečiasis, Muhammad Ibrahim - iš Pakistano.
 
Policijos teigimu, visi suimtieji neturi nieko bendro su praėjusią savaitę įvykusiomis teroristinėmis atakomis Tunise ir Prancūzijoje.
 
Manoma, kad islamistai tikėjosi paminėti 10-ąsias liepos 7 dienos, kitaip vadinamos 7/7, Londone vykusios atakos metines. Tuomet žudynėse žuvo 52 žmonės, 800 buvo sužeisti. Trys iš keturių žudynes įvykdžiusių teroristų buvo kilę iš Pakistano, kur tikėtina, įgijo apmokymus specialiose stovyklose.
 
Negana to, dvi dienas trunkantis Jungtinėje Karalystėje vykstantis Jungtinės Amerikos Valstijos Nepriklausomybės dienos renginys, pritraukiantis daugiau nei 25 tūkst. žiūrovų, buvo atšauktas dėl galimos teroristų atakos. 
Naujienų portalas bbc.co.uk pranešė, kad gegužės mėnesį dingo 12 asmenų šeima iš Lutono. Šiandien pareigūnų įtarimai pasitvirtino, šeima išvyko į IS (angl. Islamic States). Jie teigė, jog yra saugesni nei bet kada, jaučiasi puikiai ir kviečia kitus Islamo išpažinėjus pasekti jų keliu. Netgi trys iš išvykusiųjų - jaunesni nei 11 metų vaikai. 
  

Žymos: Terorizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai