Tiesa.com   |   Mirror.co.uk   |   2016-01-19

Jaunuoliai planavo žiaurią teroristinę ataką Londone

  
Jaunuoliai planavo žiaurią teroristinę ataką Londone Ataką Londone norėję įgyvendinti jaunuoliai jau buvo apsirūpinę ginklais.

Keturi islamą išpažįstantys britų jaunuoliai kaltinami teroristinės atakos planavimu. Vyrai buvo numatę Londono gatvėse viešai sušaudyti policininką, kareivį arba eilinį pilietį, – skelbė Mirror.co.uk.

Viešą egzekucijos scenarijų turėjo įgyvendinti 26-erių Nathanas Cuffis, 25-erių Nyallas Hamlettas, 21-erių Suhaibas Majeedas ir 22-ejų Tarikas Hassane’as. Visi jaunuoliai yra pripažinę ištikimybę Islamo valstybei.
Vyrai planavo šaudyti į Londono gatvėse vaikštančius žmones, pravažiuojant mopedu, kuriuo vėliau galėtų pasprukti. Manoma, jog atakai juos įkvėpė įvykiai Sirijoje ir Irake bei ISIS grupuotė.
 
Teismui pranešta, jog prestižiniame Anglijos universitete fiziką studijuojančiam S. Majeedui buvo įteiktos teroristų instrukcijos bei patikėtas scenarijaus įgyvendinimas. Ištirta, jog pastarasis vyriškis kartu su T.Hassane’u aptarinėjo mopedo įsigijimo galimybę, kuriuo pravažiuojant būtų nušautas praeivis.
 
Teroristai buvo sulaikyti pažengusioje scenarijaus stadijoje, kurioje vykdytojai jau buvo apsirūpine reikalingais ginklais ir kitokia reikaliga amunicija.
 
 
  

Žymos: Teroristinis išpuolis, Teroristinė ataka

Komentarai

Naujausi straipsniai