Tiesa.com   |   BNS   |   2017-09-21

„Imigrantų viešbutyje” areštuotas šeštas su ataka Londono traukinyje siejamas įtariamasis

  
„Imigrantų viešbutyje” areštuotas šeštas su ataka Londono traukinyje siejamas įtariamasis 17 metų vyras buvo sulaikytas pagal kovos su terorizmu priemones.
30 keleivių buvo sužeisti, kai metropoliteno traukinyje Londono Parsons Grino stotyje penktadienį per rytinį eismo piką detonavo bomba.

Britų policija anksti ketvirtadienį areštavo šeštą įtariamąjį dėl praėjusios savaitės nepavykusio sprogdinimo sausakimšame Londono metropoliteno traukinyje, per kurį nukentėjo 30 žmonių.

17 metų vyras buvo sulaikytas pagal kovos su terorizmu priemones, Tornton Hito rajone Pietų Londone, sakoma pranešime, kuriame nurodoma, kad šiuo metu atliekama krata.
Vietiniaų gyventojų teigimu, nepilnametis areštuotas „imigrantų viešbutyje”, dėl kurio vietiniai gyventojai jau anksčiau yra rašę skundus policijai.
 
30 keleivių buvo sužeisti, kai metropoliteno traukinyje Londono Parsons Grino stotyje penktadienį per rytinį eismo piką detonavo bomba. Manoma, kad užtaisas nesuveikė kaip planuota. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS).
 
Kovos su terorizmu pareigūnas Deanas Haydonas sakė, kad tyrimas sparčiai vyksta.
 
Bomba buvo paslėpta dideliame baltame kibire ir atrodo, kad sprogimo nebuvo, tik pliūptelėjo didelė liepsna. Pasak liudininkų, buvo susidaręs „ugnies kamuolys“.
 
Keletas keleivių patyrė nudegimų, o kiti sužeistieji nukentėjo per spūstį, žmonėms stengiantis pasiekti išėjimą.
 
Tai jau penkta teroro ataka Britanijoje per šešis pastaruosius mėnesius. Bendrai šios atakos pareikalavo 35 gyvybių.
Penktadienį teroro atakos pavojaus laipsnis Britanijoje buvo padidintas iki aukščiausio „kritinio“, bet sekmadienį vėl sumažintas iki žymos „smarkus“. Grėsmės žyma „smarki“ reiškia, jog pareigūnai mano, kad nauja ataka yra labai tikėtina. „Kritinė“ grėsmė reiškė, kad nauja ataka gali būti įvykdyta artimiausiu laiku.
 
Vykdant tyrimą šeštadienį Doverio uosto – pagrindinių vartų į Europą – išvykimo terminale buvo areštuotas 18 metų vyras, kaip pranešama – irakiečių pabėgėlis, o vėliau tą pačią dieną Vakarų Londone buvo suimtas 21 metų vyras.
 
Tyrėjų dėmesys nukrypo namus į šalia Londono esančiame Sanberyje prie Temzės, kurie priklauso pagyvenusiai porai, daug metų globojančiai vaikus. Manoma, kad tuose namuose gyveno 18-metis įtariamasis.
 
Antradienį Niuporto mieste Velse kovos su terorizmu pareigūnai sulaikė 25 metų vyrą, o trečiadienį tame pačiame mieste buvo sulaikyti dar du asmenys.
 
  

Žymos: Teroristinis išpuolis, teroristai, Teroristinė ataka, Parsons Green

Komentarai

Naujausi straipsniai