Tiesa.com, Metro.co.uk   |   2019-08-06

Įkalintas pirmasis policijos šunį nudurti bandęs asmuo

  
Įkalintas pirmasis policijos šunį nudurti bandęs asmuo
© Unsplash.com
Asociatyvi nuotrauka

Danielis O’Sullivanas (29) tapo pirmuoju žmogumi, kuriam skirta bausmė pagal naują įstatymą, išleistą siekiant apsaugoti policijos šunis. Vyriškis vos neapakino tarnybinio šuns Audi, kai padūrė ji peiliu bandydamas sprukti apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų Hanley mieste, Stoke-on-Trente, rašo Metro.co.uk.

D. O’Sullivanui už bandymą mirtinai sužaloti šunį skirta 21 mėnesio įkalinimo bausmė. Jis – pirmasis asmuo, kuris nubaustas pagal naują taip vadinamą Finn – šuns, kuris buvo padurtas užpuoliko – įstatymą.
Anksčiau policijos šunis sužaloję nusikaltėliai turėdavo tik atlyginti žalą. Dabar policijos šunys yra laikomi viešos tvarkos sergėtojais, o ne policijos nuosavybe, o tai reiškia, kad jų užpuolikų laukia griežtesnės bausmės.
 
Kai pareigūnai buvo iškviesti į D. O’Sullivano sulaikymą netoli „Potteries“ prekybos centro, vyras rankose laikė peilį. Liudininkai teigė, kad jis „šokinėjo aukštyn žemyn, kumščiais daužė orą ir darė pritupimus“.
 
D. O’Sullivanas metė butelį į netoliese buvusius pareigūnus. Tarp jų buvo ir Audi šeimininkas Karlas Manderis. Policininkai įsakė nusikaltėliui padėti peilį ant žemės. Nepaklusęs nurodymams, vyras puolė policjos šunį.
 
„Ant policijos šuns snukio, labai arti akies, buvo 1-2 durtinės žaizdos. Jį apžiūrėjęs veterinaras teigė, kad šuniui labai pasisekė, nes tarnybos metu jis vos neteko akies“, – sakė prokuroras Howardas Searle’as.
D. O’Sullivanas dar kartą bandė durti šuniui, bet prieš jį buvo panaudotas elektrošokas, vėliau uždėti ir antrankiai.
 
Teisme buvo pasakojama, kad net ir sulaikytas Danielis neapsiramino – spjaudė ant pareigūnų, juos keikė. Vėliau vyrui buvo uždėtas apsauginis prietaisas nuo spjaudymosi.
 
  

Žymos: Policija, tarnybinis šuo, Stoke-on-Trent, policijos šuo

Komentarai

Naujausi straipsniai