tiesa.com   |   2013-10-15

Dėl žmonių išnaudojimo uždarytos įdarbinimo agentūros

  
Dėl žmonių išnaudojimo uždarytos įdarbinimo agentūros Apgavystės dėl darbo sąlygų bei darbininkų pinigų pasisavinimas laikomas organizuotu nusikalstamumu.

Cambridgeshire‘o policija pranešė, kad devyni žmonės suimti ir uždarytos dvi įdarbinimo agentūros po to, kai Wisbecho apylinkėse policijos ir keletos organizacijų sprendimu įvykdytas reidas dėl žmonių išnaudojimo.

raciją, pavadintą „Fazanas“, įtraukti apie 300 pareigūnų iš policijos, Vidaus reikalų ministerijos, Transporto priemonių ir operacijų agentūros bei Įdarbinimo licenzijų agentūros. Reidas vykdytas aštuoniuose Wisbecho, Marcho ir King‘s Lynno įstaigose. Reido metu sustabdytos dviejų įdarbinimo agentūrų: Roberto Mac Ltd. Bei Slender Contracting Ltd. licenzijos.
Licenzijos sustabdomos tik tuo atveju, kai įtariama, jog įstaiga išnaudoja darbuotojus ir skyrus nuobaudą ji vistiek tęstų nelegalią veiklą. Šis reidas – viena iš projekto, skirto stabdyti imigrantų išnaudojimą Wisbecho srityje, dalių. Tyrimas vykdomas pastaruosius keturis mėnesius įtarus, kad agentūrų darbuotojai išnaudoja imigrantus daugiausiai iš Lietuvos bei Latvijos.
 
Fendlando regiono vyriausiasis policijos vadas sakė: „Esame įsipareigoję spręsti šio regiono imigrantų problemas. Privalome surasti ir nubausti tuos, kurie pelnosi iš svetimų kančių. Nukentėjusiesiems pažadamas gerai apmokamas darbas, tačiau vos įsipareigoję agentūrai jie apgyvendinami perkrautuose būstuose ir įsiskolina darbdaviams, kurie kontroliuoja darbuotojų finansus. Dažnai įdarbintojai moka imigrantams žymiai mažiau nei valstybės nustatytą minimumą už neįtikėtinai ilgas darbo valandas, o likusius pinigus pasiima sakydami, kad tiek kainuoja antisanitarinis būstas, kur nepakeliamomis sąlygomis gyvena atvykėliai“.
 
Prašo nukentėjusiųjų pagalbos
 
Pareigūnų teigimu, toks elgesys su žmonėmis skatina jų girtavimą, asocialų elgesį ir net nusikalstamumą. Aukos dažniausiai bijo kreiptis pagalbos ar ateiti į policijos nuovadą ir pranešti apie nelegalią įmonės vykdomą veiką.
Agentūrų uždarymas bei suėmimai buvo ilgai vykdyto tyrimo bei stebėjimo kulminacija. Pareigūnai, tęsiantys projektą, pradėjo bendradarbiauti su Prekybos žmonėmis tarnybomis. Pastaruosius metus trunkančios operacijos „Fazanas“ artimiausi planai, išsiaiškinti būstų, kuriuose nelegaliai apgyvendinama per daug imigrantų, savininkus.
 
Prekybos žmonėmis centro vadovas Liamas Vernonas sakė, kad tokios gyvenimo sąlygos – šių laikų vergovės forma: „Darbuotojų išnaudojimas retai laikomas prekybos žmonėmis atšaka, tačiau tai yra vienas būdų, kuriuo parduodami žmonės. Pernai mūsų centre registruota daugiau nei 500 panašių atvejų visoje šalyje. Didžioji dauguma išnaudojamų asmenų atvykę iš Lietuvos, Lenkijos bei Rumunijos. Aukos apgaunamos ir tik atvykusios supranta, kad iš jų darbo norima pasipelnyti. Nedažnas imigrantas suvokia, kad jų darbdavių veika įvardijama kaip organizuotas nusikalstamumas ir baudžiamas piniginėmis nuobaudomis bei laisvės tėmimu“.
 
Pareigūnai, vykdantys operaciją „Fazanas“, prašo į minėtas situacijas patekusių asmenų nedelsiant kreiptis į artimiausią policijos komisariatą ir pranešti apie nusižengimą. Policininkų teigimu, sumažinti ir visiškai sustabdyti darbuotojų išnaudojimą jie sugebės tik su visuomenės pagalba.
 
  

Žymos: Policija, Nusikaltimai

Komentarai

Naujausi straipsniai