Tiesa.com, BBC.co.uk   |   2019-03-31

Dėl nesibaigiančių užpuolimų peiliais policijai suteikta daugiau laisvės stabdyti ir apieškoti praeivius

  
Dėl nesibaigiančių užpuolimų peiliais policijai suteikta daugiau laisvės stabdyti ir apieškoti praeivius
© facebook nuotrauka

Anglijos ir Velso policijos tarnyboms suteikta daugiau laisvės naudoti „stop and search” vardu žinomą metodą. Tai reiškia, kad policija galės sustabdyti bei apieškoti praeivius nenurodydami priežasties.

Tokių veiksmų buvo nutarta imtis siekiant apmalšinti Anglijoje smarkiai padažnėjusius užpuolimus peiliais.
Mirtinų sužalojimų peiliu kiekis Jungtinėje Karalystėje pakilo iki lig tol dar neregėtų aukštumų.
 
Ne visi patenkinti tokiu veiksmų planu, teigiama, kad toks žingsnis - atstumiantis ir nepažangus.
 
„Stop and search” jau daug metų laikomas itin kontraversišku, tyrimai teigia, kad šį metodą taikydama policija dažnai sustabdydavo ir tikrindavo nepagrįstai ir neproporcingai daug etninių mažumų atstovų, ypač juodaodžių.
 
Tačiau vidaus reikalų ministras Sajid Javid teigia: „Policija šiuo metu yra priešakinėse mūšio su agresyviais užpuolikais linijose, tad yra būtina įteikti jiems šiai kovai adekvačius įrankius”.
Toks pokytis bus išbandytas septynių policijos tarnybų regionuose, kuriuose ypač pastebimas užpuolimų peiliais dažnio augimas: Londono, Vakarų Viduržemio, Mersisaido, Pietų Jorkšyro, Vakarų Jorkšyro, Pietų Velso ir Didžiojo Mančesterio.
 
Naujosios taisyklės leis inspektoriams patiems priimti sprendimus, šiuo metu vyresnieji pareigūnai dar vis turi išduoti leidimus tokiems veiksmams.
 
Taip pat policijos pareigūnai teturės pagrįsti sprendimą apieškoti praeivius tuo, kad jie tikėjo, kad grėmė gali iškilti, o ne tuo, kad jie tikėjo kad grėsmė iškils, kaip yra šiuo metu.
  

Žymos: Policija, knife crime, užpuolimai peiliu, ginkluoti užpuolimai, stop and search

Komentarai

Naujausi straipsniai