Tiesa.com, mirror.co.uk, et al   |   2019-08-18

Daugiau nei 63 vaikus Anglijoje nužudė jų tėvai - siūloma griežtinti įstatymą

  
Daugiau nei 63 vaikus Anglijoje nužudė jų tėvai - siūloma griežtinti įstatymą
© pixabay asociatyvi nuotrauka

Dienraštis The Sunday Mirror skelbia pradedantis kampaniją „išgelbėkime vaikus nuo smurtaujančių tėvų” (ang. Save Kids From Violent Parents) po devynis mėnesius trukusio tyrimo, besigilinusio į vaikų, nužudytų jų pačių tėvų, mirtis ir socialinių darbuotojų padarytas klaidas kelio į katastrofą užkirtime.

Bent 63 vaikai buvo nužudyti tėvų po to, kai įstatymas leido vaikus palikti su smurtaujančiais tėvais.  

The Sunday Mirror aprašė siaubą keliantį kiekį atvejų, kai socialiniai darbuotojai buvo priversti gerbti smurtaujančių tėvų žmogaus teises - vaikai nebuvo paimti iš jiems pavojingos aplinkos, nors socialiniai darbuotojai žinojo apie smurtinį tėvų elgesį.  

Pagal žmogaus teisių įstatymą, tėvai turi teisę į šeimyninį gyvenimą, kurią pareigūnai turi gerbti. Pasak The Sunday Mirror, egzistuoja įstatyminė spraga, leidžianti šiai tėvų teisei įsigalioti pirmiau, nei vaiko saugumą užtikrinantys įstatymai.  

Šeštadienį 72 metų amžiaus Gwyneth Swain, dukterį, anūkę ir proanūkę pernakt, namą užpuolus padegėjui, Borisui Johnsonui sakė: „reikalai turi keistis”.  

„Aš praradau tris savo šeimos kartas per vieną naktį. Tokio skausmo neįmanoma aprašyti žodžiais. Aš su juo gyvenu kasdien. Jis tave naikina. Bet šiai tragedijai taip lengvai galėjo būti užkirstas kelias.  

Tiesiog šlykštu, kad tai jau nusinešė 63 gyvybes. Nekaltas gyvybes. Tiek daug gyvenimų buvo sunaikinta.”
Pasak atlikto tyrimo, net tėvai, bausti už sunkius nusikaltimus, nebūna atskiriami nuo vaikų - jiems tiesiog skiriama vienkartinė parama, pamokanti, kaip priimti sprendimus savo vaikų labui.  

Kampanija nori užtikrinti, kad asmenys, bausti už agresyvius nusikaltimus, nusikaltimus prieš vaikus bei seksualinę prievartą nebūtų automatiškai prileidžiami prie savo vaikų be stebinčio socialinio darbuotojo.  

Tokia apsaugos priemonė galėtų būti atšaukta teisėjo nuosprendžiu - tėvui ar motinai perėjus per griežtą pavojaus lygio nustatymo vertinimą, atliktą agresyvaus elgesio ekspertų komisijos.      
  

Žymos: smurtas artimoje aplinkoje, vaikų teisės, smurtas prieš vaiką, vaikų apsauga

Komentarai

Naujausi straipsniai