Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2015-04-17

„Daktarų” gaujos narys iš Anglijos deportuojamas į Lietuvą

  
„Daktarų” gaujos narys iš Anglijos deportuojamas į Lietuvą Teismas nusprendė, kad žudikas nedelsiant turėtų būti parskraidintas ir teisiamas Lietuvoje.
Kęstutis Martuzevičius teigė, kad yra psichiškai nesveikas ir dėl šios priežasties negali būti deportuotas.

Po penkerių metų apsimetinėjimo sergant depresija Lietuvoje dviem žmogžudystėmis ir kitais nusikaltimais kaltinamas Kęstutis Martuzevičius pagaliau oficialiai perduodamas į Lietuvos pareigųnų rankas, - pranešė portalas dailymail.co.uk.

Pareigūnų pastangos žudiką perduoti atsakingoms Lietuvos teisėsaugos institucijosm užtruko penkerius metus. Naudodamasis žmogaus teisių įstatymų spragomis, lietuvis K. Martuzevičius teigė sergantis depresija, todėl negalintis būti deportuotas.
Portalas dailymail.co.uk rašė, kad melagingai teigdamas, jog yra pernelyg prislėgtas K. Martuzevičius Jungtinės Karalystės mokesčių mokėtojams kainavo tūkstančius svarų.
 
52-iejų vyras, kuris Lietuvoje kaltinamas padaręs 22 nusikaltimus bei priklausęs nusikalstamai „Daktarų” grupuotei, Anglijoje įsivėlė į teisinį mūšį su jį deportuoti norėjusiais pareigūnais. Nusikaltėlis teigė, kad yra psichiškai nesveikas ir dėl šios priežasties negali būti deportuotas.
 
Nusikaltėliui Europos Žmogaus Teisių teisme (angl. European Court of Human Rights) nepavyko sustabdyti deportacijos. Teismas nusprendė, kad žudikas nedelsiant turėtų būti parskraidintas ir teisiamas gimtojoje Lietuvoje.
 
Į Jungtinę Karalystę K. Martuzevičius atvyko dar 1996-aisiais. Spėjama, kad tuomet jis prašė politinio prieglobsčio. Gavus Europos arešto orderį (angl. European Arrest Warrant) 2011-iais vyras buvo suimtas Londone.
Tų pačių metų spalį teismas nusprendė teigiamai dėl vyro ekstradicijos į Lietuvą, tačiau K. Martuzevičius sprendimą apeliavo. Apeliacija buvo pagrįsta tuo, kad vyrą kankina depresija dėl to, kad grįžus į tėvynęsu juo susidoros buvę kolegos nusikaltėliai.
 
 
  

Žymos: nusikaltėliai, Lietuva, Jungtinė Karalystė

Komentarai

Naujausi straipsniai