Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-07-23

Auginti kanapes Jungtinėje Karalystėje gali tapti legalu

  
Auginti kanapes Jungtinėje Karalystėje gali tapti legalu
© Flikcr.com
Durham policija ėmėsi savivaliavimo.
Pareigūno teigimu, asmeniniam naudojimui narkotiką auginantys žmonės šiuo metu yra baudžiami pernelyg griežtai.

Durhamo policijos ir nusikaltimų skyriaus komisaras Ronas Hoggas užvirė tikrą samyšį Jungtinėje Karalystėje teikdamas, kad žmonės, kurie rūko kanapes (B klasės narkotiką) bus baudžiami tik tada, jei jie bus triukšmingi ar pavojingi, pranešė naujienų portalas express.co.uk.

 
Durham apylinkėse kanapes savo vartojimui auginantys gyventojai, galimai nebebus baudžiami. Pasak vietinės policijos atstovų, jiems svarbiau ne pati nelegali veikla, bet tai, kad „tikrasis“ nusikalstamumas mažėtų. Baudžiami bus tik masiškai kanapes pardavimui auginantys žmonės. Taip pat tie, kurie kels pavojų visuomenei.
70 tūkst. svarų per metus uždirbančio komisaro R. Hoggo manymu, jo sprendimas galimai pakeis visos šalies požiūrį į B klasės narkotiką. Jis tikino, kad iš savo vartojimui kanapes auginančių triukšmadarių reikėtų tiesiog atimti kanapes ir jas sunaikinti, tačiau bylos dėl to nekelti. Pareigūno teigimu, asmeniniam naudojimui narkotikus auginantys žmonės šiuo metu yra baudžiami pernelyg griežtai.
 
Tuo tarpu Davidas Raynesas, nacionalinės narkotikų prevencijos sąjungos atstovas teigė: „Durhamo komisaras elgiasi savavališkai, bandydamas įvesti naujas taisykles, o tuo gali pasinaudoti narkotikų vartotojai.“
 
Šiuo metu JK asmuo sučiuptas vartojantis kanapes galėtų būti baudžiamas laisvės atėmimo bausme iki penkerių metų. Taip pat gautų nelimituotą baudą. Kanapes auginantis asmuo už grotų praleistų iki 14 metų ir taip pat gautų nelimituotą baudą. Tačiau pasitaiko atvejų, kai policijos pareigūnai skiria tik įspėjimą.
 
 
  

Žymos: Nusikaltimas, kanapės

Komentarai

Naujausi straipsniai