Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2017-04-19

Žadama mokesčių reforma – kai kam norima patuštinti kišenes

  
Žadama mokesčių reforma – kai kam norima patuštinti kišenes
© Flickr nuotr.
Politikai vis ieško būdų, kaip mokesčių pavidalu surinkti daugiau pinigų.
Politiniai oponentai skirtingai supranta turtingo žmogaus sąvoką.

Teigiama, kad dabartinė mokesčių sistema Jungtinėje Karalystėje yra nesąžininga, o padėtį ištaisytų mokestinės naštos didinimas daugiau uždirbantiems.

Pasinaudojus žinia apie išankstinius visuotinius rinkimus Jungtinėje Karalystėje kai kurie politikai suskubo dalintis rinkiminiais pažadais.
Opozicinės leiboristų partijos narys ir šešėlinės vyriausybė iždo kancleris John‘as McDonnell‘as trečiadienį užsiminė, kad gavęs valdžią sukurtų tokią mokesčių sistemą, pagal kurią turtingieji žmonės bei korporacijos mokėtų proporcingai daugiau nei plačiosios dirbančiųjų masės.
 
BBC radijo paprašytas paaiškinti, ką reiškia turtingieji, politikas atsakė, kad tai yra žmonės, kurie per metus uždirba 70-80 tūkst. svarų sterlingų ir daugiau. Anot jo, turėtų didėti ir rinkliavos iš bankų.
 
Tačiau politiką tučtuojau užsipuolė politiniai oponentai.
 
„Tokią sumą Londone uždirbantis žmogus toli gražu nėra turtuolis, jis vos sugeba išlaikyti galvą virš vandens, o leiboristų planas jį papildomai apmokestinti jį visiškai panardintų“, – išjuokė konkurentą valdančiosios konservatorių partijos narys Mark‘as Field‘as.
Konservatoriai šiuo metu parlamente užima 330 vietų iš 650, leiboristai – 229. Politologų teigimu, ateinančiuose rinkimuose konservatoriai tik dar labiau sustiprintų savo pozicijas ir iš pagrindinių konkurentų atimtų apie 110 vietų.
 
 
  

Žymos: Mokesčiai Anglijoje, Konservatoriai, leiboristai

Komentarai

Naujausi straipsniai