Tiesa.com   |   2017-11-28

Vyriausybė slapta paskelbė blogą žinią apie pašalpas

  
Vyriausybė slapta paskelbė blogą žinią apie pašalpas
© Flickr nuotr.
Pašalpos dirbančioms šeimoms „įšaldytos” iki 2020 m.
Vyriausybė patvirtino, kad iki 2020 m. „įšaldo” dirbantiems ir mažas pajamas gaunantiems skirtas pašalpas (angl. Working-age benefits).

Netrukus po to, kai pasaulį apskriejo džiugi žinia apie Anglijos princo Hario ir jo mylimosios Meghan Markle sužadėtuves, Jungtinės Karalystės Vyriausybė paskelbė ir kitą žinia, kuri liko daugelio nepastebėta.

Vyriausybė patvirtino, kad iki 2020 m. „įšaldo” dirbantiems ir mažas pajamas gaunantiems skirtas pašalpas (angl. Working-age benefits). Ekspertai skaičiuoja, kad šaliai susiduriant su didžiule infliacija vidutinė šeima per metus praras apie 450 svarų sterlingų.
Organizacijos „Resolution Foundation” teigimu, išaugus pragyvenimo kainai, šių pašalpų įšaldymas reiškia, kad realiai vidutinė dirbanti šeima, auginanti du vaikus, per metus praras mažiausiai 315 svarų sterlingų.
 
„Konservatoriai gėdingai naudojasi karališkosiomis sužadėtuvėmis tikėdami paslėpti blogas naujienas. Dėl šio žiauraus sprendimo milijonai sunkiai besiverčiančių šeimų bus nustumti į skurdą”, - sakė liberalas-demokratas Stephenas Lloydas.
 
Politikai ir ekonomistai nerimauja, kad šis pašalpų „įšaldymas” iki 2020 m., reiškiantis, kad pašalpos nedidės dar beveik tris metus, sutampa su didžiausiu pragyvenimo lygio šalyje kritimu per 60 metų.
 
„Theresa May nepateisino savo pažadų padėti vargstančioms šeimoms tuo metu, kai Britanija patiria ekonominius sunkumus”, - tokį sprendimą kritikavo šešėlinė darbo ir pensijų ministrė Debbie Abrahams.
Dėl infliacijos ir „Brexit” augant kainoms, realios gyventojų pajamos sparčiai mažėja. Remiantis specialistų prognozėmis, realios disponuojamos pajamos mažės dar ateinančius 19 ketvirčių, t.y. beveik penkerius metus.
 
 
  

Žymos: Ekonomika, Pašalpos, Infliacija, Brexit,

Komentarai

Naujausi straipsniai