Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-01-27

Valdžia krito kovoje dėl mokesčio

  
Valdžia krito kovoje dėl mokesčio
© Flickr.com nuotr.
Vadinamuoju „miegamojo mokesčiu“ visuomenė nėra patenkinta.

Dvi šeimos laimėjo bylas dėl vadinamojo „miegamojo mokesčio“ – teismas nustatė, kad jo taikymo politika diskriminuoja žmones.

Teisinę kovą prieš valdžią laimėjo neįgalų paauglį globojanti šeima bei moteris, pripažinta smurto šeimoje auka. Tokį sprendimą priėmė Anglijos ir Velso apeliacinis teismas, tačiau vis dar išlieka galimybė, kad ginčas persikels į Aukščiausiąjį teismą.
Ginčo pagrindu tapo 2013 metais vyriausybės priimtas sprendimas apkarpyti išmokas tiems jų gavėjams, kurie savo būste turi daugiau nei vieną miegamąjį. Pavyzdžiui, vienas papildomas miegamasis išmokas sumažina 14, o antras – 25 procentais.
 
„Miegamojo mokesčiu“ pakrikštytas teisės aktas sulaukė didžiulio atgarsio visuomenėje, dėl to kilo protestai.
 
Tiek neįgalųjį paauglį auginanti šeima, tiek nuo smurto nukentėjusi moteris gavo 14 proc. mažesnes pašalpas, mat jas skirdama vietos valdžia nustatė, kad gavėjams priklauso daugiau gyvenamojo ploto nei jiems reikia.
 
Teismas pripažino, jog toks valdžios sprendimas diskriminuoja žmones ir stojo jų pusėn.
Panašioje situacijoje yra šimtai šeimų, tad toks teismo sprendimas gali ir jas įkvėpti teisinei kovai su valdžia. Tiesa, vyriausybės atstovai tikriausiai pasinaudos galimybe kovoti iki pabaigos ir kreipsis į Aukščiausiąjį teismą. Tai kol kas patvirtinta tik neoficialiai, skelbia BBC.
  

Žymos: Mokesčiai Anglijoje, Išmokos

Komentarai

Naujausi straipsniai