Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2015-03-13

Už neteisėtą pašalpų gavimą – kalėjimas

  
Už neteisėtą pašalpų gavimą – kalėjimas Alan Bannister nuteistas kalėti 6 mėn.
Nesąžiningai pasisavinti socialinę paramą yra labai rimtas nusikaltimas.

Vyras, apgaule iš valstybės išgavęs 26 tūkst., nuteistas kalėti 6 mėn. Apgavystė iššaiškėjo po to, kai už neįgalumą pašalpas gavęs Alanas Bannister’is buvo nufilmuotas žaidžiantis golfą. Vyras, kuris teigė, kad negali vaikščioti, pasirodė esąs golfo čempionas, - pranešė portalas telegraph.co.uk.

Vyras taip pat naudojosi specialiu, neįgaliesiams skirtu automobiliu, kuris buvo finansuojamas iš mokesčių mokėtojų pinigų. A. Bannister’is teigė, kad automobilis jam yra reikalingas dėl to, kad nueiti toliau nei 50 m. jam yra per daug skausminga.
Tyrimas buvo pradėtas po to, kai Darbo ir pensijų departamentui kilo įtarimų, kad vyras sukčiauja. Slapta kamera buvo užfiksuota, kaip klube vyras žaidžia savo kasdienę golfo partiją.
 
„Nesąžiningai pasisavinti socialinę paramą yra labai rimtas nusikaltimas. Ypač tokiu metu, kai visa Jungtinė Karalystė taupo. Šios išmokos yra skirtos žmonėms, kurie iš tiesų negali vaikščioti.”, - sakė teisėjas.
 
Pildydamas dokumentus socialinėms išmokoms gauti, vyras teigė, kad jam reikia pagalbos norint pakelti rankas, apsirengti ar apsiauti batus, nešti daiktus ar pasigaminti valgyti. A. Bannister'is apsimetė sergantis sungia artrito forma. 
 
Apgavystė išaiškėjo, po to, kai vardo nenorėjęs atskleisti anonimas telefonu pranešė, kad A.Bannister’is iš tiesų yra aktyvus, golfą labai mėgstantis žaisti žmogus.
„Nepasisant to, kad nedirbu, vistiek turiu kažkuo užsiimti. Aš negaliu visą dieną tiesiog sėdėti namuose. Mano liga niekur nedingo. Aš niekada neabejojau, kad man galėtų nepriklausyti pašalpos”, - sakė nuteistasis.
 
„Tai, kad jūs sėkmingai kovojate su savo liga – yra puiku. Tačiau valstybė neturi už tai mokėti”, - teisme sakė vienas iš pareigūnų.
 
Nuo 2007-ųjų A. Bannister’is apgaulės būdu gavo 26,090.55 svarų išmokų.
 
A. Bannister’is neigė neteisėtai pasisavinęs pinigus. Nepaisant to, po keturias dienas trukusio teismo, vyras buvo pripažintas kaltu ir nuteistas kalėti 6 mėnesius.
 
  

Žymos: Pašalpos, Nusikaltimai, Apgavystės

Komentarai

Naujausi straipsniai