Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-06-19

Šokiruojantis faktas: pusė benamių turi nusipirkę namus

  
Šokiruojantis faktas: pusė benamių turi nusipirkę namus
© Flickr nuotr.
Ubago lazda dar visai nereiškia, kad žmogus – išties benamis.
Aš žinau, kad paaukotų pinigų neišleidžiu narkotikams, bet čia tik aukojantysis sprendžia, ar pasitikėti manimi.

Naujas tyrimas atskleidė šokiruojančius skaičius: pusė vieno miestelio benamių, prašančių išmaldos, iš tiesų patys sugebėjo įsigyti nekilnojamojo turto.

Mažiau nei vienas iš dešimties išmaldos Nottinghamo gatvėse prašančių benamių iš tiesų neturi stogo virš galvos, pranešė express.co.uk.
Iš 52 benamių East Middlands regione esančiame mieste, tik penki iš tiesų miegojo gatvėje. Visis kiti gyveno su draugais arba giminėmis, arba – savo pačių įsigytuose namuose.
 
Tyrėjai taip pat nustatė, kad 27 iš 52 benamių turėjo bėdų su alkoholiu, 26 prisipažino vartojantys narkotikus, 5 – turintys psichologinių sutrikimų.
 
Benamių labdaros organizacijos „Framework” atliktas tyrimas atskleidė naują tendenciją, kad prašyti išmaldos tampa gyvenimo būdu. Tačiau skatiką aukojantiems žmonės pasidaro itin sunku atskirti šarlatanus nuo benanių, kuriems iš tiesų reikia pagalbos.
 
Prieš porą metų Birminghamo policija atskleidė, kad 65 proc. už išmaldos prašymą sulaikytų benamių iš tiesų turėjo stogą virš galvos.
„Tai nereiškia, kad išmaldos prašantiems žmonėms nereikia pagalbos. Svarbiausia, kad jie rastų būdų išspręsti savo problemas,” – apie išmaldos prašymą kaip gyvenimo būdą pasirinkusius žmones kalbėjo labdaros organizacijos atstovas Jasonas Marriottas.
 
Nottinghamo policija ėmėsi kovoti su plintančia benamių epidemija ir už nuolatinį ir įkyrų išmaldos prašymą išrašo 200 svarų baudą. Skurdžiai taip pat vejami iš miesto centro, juos apkaltinus viešosios tvarkos trikdymu. Specialūs ženklai miestelėnus įspėja neduoti jiems išmaldos.
 
Nuo rugsėjo gatvėje gyvenantis Johnas Louthas sakė, kad apsimetėliai itin apsunkino gyvenimą tiems, kam pagalba tikrai reikalinga.
 
„Sprendimą padėti ar ne priima žmogus, kuris duoda pinigų. Aš niekada nieko neprašau pinigų ar maisto. Aš žinau, kad paaukotų pinigų neišleidžiu narkotikams, bet čia tik aukojantysis sprendžia, ar pasitikėti manimi,” – sakė 43-jų vyras.
Policija skatina pinigus aukoti benamiams padedančioms labdaros organizacijoms, o ne atskiriems individams.
 
  

Žymos: Benamiai, Išmalda

Komentarai

Naujausi straipsniai