Tiesa.com   |   Metro.co.uk   |   2017-04-20

Siūlo apmokestinti Britanijos turtuolius

  
Siūlo apmokestinti Britanijos turtuolius £70 tūkst. per metus – daug ar mažai?
£70 tūkst. per metus – daug ar mažai?

Ketvirtadienio ryte šešėlinis Jungtinės Karalystės (JK) iždo kancleris Johnas McDonnell’is pateikė pasiūlymą, pagal kurį būtų papildomai apmokestinti visi turtingi žmonės, kurie per metus uždirba daugiau nei 70 tūkst. svarų sterlingų.

Tačiau šį siūlymą iš karto pasmerkė kritikai, kurie iškėlė klausimą, ar 70 tūkst. svarų sterlingų uždarbis per metus tikrai yra daug?
„70 tūkst. svarų sterlingų per metus uždirbantys asmenys gali būti laikomi turtingas ir, galbūt, prie JK mokesčių sistemos prisidėti daugiau nei uždirbantys mažiau. Remiantys mūsų tyrimais, £70 tūkst. atlyginimas yra pakankamas, kad asmuo susikurtų patogų gyvenimą Londone, tačiau jei žmogus išlaiko keturių ir daugiau asmenų šeimą, ar vis dar manytume, kad £70 tūkst. atlyginimas yra daug?”, - retoriškai klausė profesorius Donaldas Hirschas.
 
Tuo tarpu Metro.co.uk žurnalistės Ellen Scott manymu, £70 tūkst. atlyginimas yra pakankamai didelis, nes du kartus viršija vidutinį atlyginimą JK.
 
Pateikus pasiūlymą parlamente ir spaudoje užvirė aršios diskusijos, kaip apibrėžti pasiturintį žmogų, kuris galėtų ir turėtų prie šalies gerovės prisidėti daugiau, nei menkas pajamas gaunantys gyventojai.
 
 
  

Žymos: Mokesčiai, Atlyginimai, turtingi žmonės

Komentarai

Naujausi straipsniai