tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2013-09-23

Puodelis kavai išsinešti brangesnis už pačią kavą

  
Puodelis kavai išsinešti brangesnis už pačią kavą Cappuccino kavos pupelių puodeliui savikaina vos 8 p.

Brangiausias ingredientas, sudarantis kavą išsinešimui, yra ne kas kitas, o puodelis. Ne kavos pupelės, užaugintos užsienyje ir atplukdytos iš tolimosios Pietų Amerikos ar net Afrikos, - pranešė dailymail.co.uk.

 Tyrimai atskleidė, kad pakuotė, į kurią populiariose kavinėse pilama kava, kainuoja du kartus brangiau nei pats gėrimas. Atliekant tyrimą kavą pardavinėjančiose įstaigose paaiškėjo, kad vidutinis Cappuccino kavos puodelis klientui atsieina 2,20 £. Kavos pupelės tokiam puodeliui kainuoja 8 p, o pakuotė: puodelis, dangtelis, maišymo pagaliukas, cukrus bei servetėlė – 16 p.
Didžiausią kavos puodelio kainos gabalą atsirėžia aptarnaujančio personalo alga, ji sudaro ketvirtadalį kainos. Du trečdalius Cappuccino kavos sudaro karštas pienas ir pieno puta, kurio kaina puodeliui – taip pat 8 p.
 
Kiti pinigai, kuriuos klientas sumoka už kavą, keliauja nuomos mokesčiui, PVM mokesčiui, administraciniam mokesčiui bei 13 proc. pelno kavinei. Cappuccino kava per pastaruosius metus dramatiškai pabrango. Prieš dešimtmetį šios kavos puodelis išsinešimui kainavo 1,30 £, tačiau prekeiviai pamažu didino kainą motyvuodami tuo, jog brangsta būdai atgabenti kavą iš užsienio valstybių.
 
  

Žymos: Mokesčiai Anglijoje, Kava

Komentarai

Naujausi straipsniai