Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2015-03-31

Pinigai Anglijoje: dėmesio, kyla kainos!

  
Pinigai Anglijoje: dėmesio, kyla kainos! Nepaisant geros ekonominės situacijos, perspėjama dėl kainų kylimo.
Finansų patarėjai perspėja, kad daugelis žmonių turi pagrindo jaudintis dėl greitai padidėsiančių išlaidų.

Nuo šios savaitės Jungtinėje Karalystėje gyvenčios šeimos gali pajusti kainų kilimą. Prognozuojama, kad brangs viskas, nuo vandens iki receptinių vaistų, - pranešė naujienų portalas dailymail.co.uk.

Finansų konsultantai perspėjo, kad vartotojai, o ypač vidutiniškai uždirbančios šeimos, gali būti „užliūliuotos” dėl pastaruoju metu pasirodžiusių pranešimų apie kainų mažėjimą ir nulinę infliaciją bei nespėti prieš kainų pakilimą laiku suplanuoti savo biudžetų.
Dabartiniai gerai ekonominei situacijai turėjo įtakos praėjusiais metais įvykęs naftos kainų mažėjimas, dėl kurio, pasak ministro pirmininko Davido Camerono, kiekviena šeima „uždirbo” papildomus 20 svarų per savaitę, kai tuo tarpu prekybos centrai dėl konkurencijos ženkliai sumažino maisto produktų kainas.
 
Nepaisant to, finansų patarėjai perspėja, kad daugelis žmonių turi pagrindo jaudintis dėl greitai padidėsiančių išlaidų. „Nors negalime ignoruoti, kad kai kurios išlaidos ženkliai sumažėjo, kitos vis dar sparčiai kyla”, - sakė portalo money.co.uk redaktorė Hannah Maudrell.
 
Planuojama, kad ateityje kils rajonų mokestis (angl. council tax), vandens sąskaitos, transporto akcizo mokesčiai (angl. vehicle exise duty, VED), Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) mokesčiai ir net „Sky” televizijos mokestis.
 
Nuo rytdienos vidutiniam namų ūkiui sąskaitos už vandenį išaugs 5 svarais per metus iki 401 svaro. Ryt taip pat 10 svarų pabrangs Transporto priemonių akcizas (VED). Prognozuojama, kad brangs dantų priežiūros sąskaitos. Nuo šiol už vienas apsilankymas pas gydytoją kainuos 30 p. brangiau. Asmenys, kuriems reikia reguliarių receptų, pastebės, kad recepto mokestis išaugs nuo 8.08 iki 8.20 svaro. Brangsta net pašto ženklai. Ir tai tik keli kylančių kainų pavyzdžiai.
Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje užfiksuota nulinė infliacija. Prognozuojama, kad kovą ir balandį šalyje prasidės defliacija, t.y. bendrojo kainų lygio mažėjimas, arba pinigų vertės didėjimas prekių ir paslaugų atžvilgiu.
  

Žymos: Jungtinės Karalystės ekonomika

Komentarai

Naujausi straipsniai