Tiesa.com   |   news.sky.com   |   2015-03-11

Pašalpos Anglijoje: vienišoms mamoms atėjo geresni laikai

  
Pašalpos Anglijoje: vienišoms mamoms atėjo geresni laikai Vaikų priežiūros išlaidos vienišiems tėvams gali sukelti rimtų finansinių sunkumų.
Vaikų priežiūra tampa prieinama tik turtingoms šeimoms.

Naujausio tyrimo duomenimis, tėvai, norėdami grįžti į darbą turi skolintis pinigų tam, kad galėtų sumokėti už vaiko priežiūrą. Tai labiausiai palietė vienišas motinas, - pranešė portalas news.sky.com.

Didžiulės vaikų priežiūros išlaidos leidžia daryti prielaidą, kad šiuo metu darbas tėvams nėra geriausias pasirinkimas, nes dažnai tai yra tiesiog per brangu.
„Teiginys, kad darbas yra geriausias būdas išbristi iš nepritekliaus, yra labai toli nuo realybės, ypač vienišų tėvų šeimose”, - sakė „Gingerbread” labdaros organizacijos atstovas.
 
Pusė iš 1700 tyrime dalyvavusių vienišų tėvų, teigė, kad per pastaruosius du metus turėjo skolintis iš draugų, šeimos ar bankų tam, kad galėtų sumokėti už vaikų priežiūrą.
 
Labdaros organizacija skatina Vyriausybę į tai atsižvelgti ir padidinti pašalpą vaikų priežiūrai, nes šiuo metu skiriama suma per savaitę neatitinka realybės.
 
„Vaikų priežiūros išlaidos vienišiems tėvams gali sukelti rimtų finansinių sunkumų. Vaikų priežiūra tampa prieinama tik turtingoms šeimoms. Tuo tarpu norėdami padengti išlaidas, vieniši tėvai turi įsiskolinti”, - sakė labdaros organizacijos vadovė Fiona Weir.
Per pastaruosius penkerius metus vaikų priežiūros išlaidos išaugo trečdaliu. Anglijoje, Škotijoje ir Velse 25 val. darželyje vidutiniškai atsieina 115.45 svarų. Tai yra 5,1 proc. daugiau nei pernai ir 32,8 proc. daugiau nei 2010-aisiais.
 
 
 
  

Žymos: Pašalpos, Anglija, Vaikai ir tėvai

Komentarai

Naujausi straipsniai