Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2015-03-25

Pašalpos Anglijoje: iš nekalbančių angliškai atims išmokas

  
Pašalpos Anglijoje: iš nekalbančių angliškai atims išmokas Nuo šiol imigrantai privalės mokytis anglų kalbos.
Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje gyvena apie 750 tūkst. suaugusiųjų, kurie angliškai kalba labai blogai arba nekalba visiškai.

Anglijos konservatorių partija ruošia planus, kaip skatinti šalyje gyvenančius imigrantus pradėti kalbėti angliškai. Siūloma įvesti dar griežtesnes sankcijas anglų kalba nekalbantiems imigrantams. Planuojama, kad iš asmenų, kurie nešneka angliškai ir atsisako mokytis kalbos, bus atimtos būsto pašalpos (angl. Housing Benefits), - pranešė portals telegraph.co.uk.

Norėdama skatinti Didžiosios Britanijos gyventojus kalbėti angliškai, konservatorių partija planuoja priimti naują skatinimo ir nuobaudų programą, kurios pagrindas taps pašalpų mažinimas tiems, kurie atsisakys mokytis kalbos.
Konservatorių partijos narė ir projekto iniciatorė Theresa May sakė, kad taip siekiama „atkakliau skatinti britiškas vertybes”.
 
Pagal šiuo metu rengiamus įstatymų pakeitimus, išgirdę, kad asmuo nešneka angliškai, anglų kalbos pamokas siūlyti turės net medikai. Taip pat siekiama, kad religiniai vadovai pamokslus sakytų ne gimtąja, o tiktai anglų kalba.
 
Pagal Vyriausybės pateiktą statistiką, šiuo metu Jungtinėje Karalystėje gyvena apie 750 tūkst. suaugusiųjų, kurie angliškai kalba labai blogai arba nekalba visiškai.
 
Pagal praėjusiais metais priimtas taisykles, šalyje gyvenantys angliškai nešnekantys imigrantai privalo mokytis kalbos. Atsisakius pamokų, jiems gali būti atimta bedarbio pašalpa (angl. Jobseekers’ allowance). Tuo tarpu konservatorių partija siūlo sugriežtinti šias taisykles ir į sankcijas įtraukti būsto ir nedarbingumo pašalpas. 
  

Žymos: Anglų kalbos pamokos, Būsto pašalpos, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai