Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-03-02

Pašalpos Anglijoje: be išmokų likusios šeimos badauja

  
Pašalpos Anglijoje: be išmokų likusios šeimos badauja Pernai daugiau nei milijonui pašalpų gavėjų, sumažintos arba panaikintos socialinės išmokos.
Jei įvykdei nusikaltimą, joks teismas nenuteis badui. Tačiau, jei pavėlavai į darbo pokalbį, Darbo birža gali atimti visas tavo pajamas ir palikti tave be galimybės savaičių savaites pamaitinti savo šeimą.

Beveik 100 tūkst. Jungtinėje Karalystėje gyvenančių vaikų pernai badavo dėl to, kad jų tėvams mokamos pašalpos buvo nutrauktos arba sumažintos. Pernai sankcijos pritaikytos daugiau nei milijonui jų gavėjų.

Kai kuriais atvejais pašalpos sumažintos ar panaikintos vien dėl to, kad gavėjas pavėlavo į susitikimą darbo biržoje. Tiesa, daugiau nei 120 tūkst. su sankcijomis susidūrusių žmonių sprendimą apskundė.
Ataskaitą apie nukentėjusius pašalpų gavėjus pateikė Bažnyčių koalicija. „Pritaikomos sankcijos dažnai nepagrįstos ir neproporcingos. Jei žmogus mėnesį negautų algos už pavėlavimą į susitikimą ar už numatyto tikslo nepasiekimą, iš darbuotojo būtų tikimąsi prieš darbdavį nukreiptų teisinių veiksmų“, - ataskaitą citavo portalas independent.co.uk.
Vienas iš tyrimo autorių, Niallas Cooperis, teigė, kad pašalpos atimamos neteisėtai ir taip skriaudžiami labiausiai pažeidžiami žmonės. „Jei įvykdei nusikaltimą, joks teismas nenuteis badui. Tačiau, jei pavėlavai į darbo pokalbį, Darbo birža gali atimti visas tavo pajamas ir palikti tave be galimybės savaičių savaites pamaitinti savo šeimą“, - kalbėjo organizacijos „Bažnyčia prieš skurdą“ atstovas.
 
Darbo ir pensijų departamentas su pateiktais skaičiais nesutiko. „Kiekvieną dieną Darbo biržų darbuotojai stengiasi padėti įsidarbinti bedarbiams, gaunantiems pašalpas. Sankcijos pritaikomas labai mažam skaičiui gavėjų ir tik kraštutiniais atvejais, kuomet griežtai nesilaikoma susitarimo ir nepriimami pasiūlymai“, - kalbėjo darbo biržos atstovas.
 
 
  

Žymos: Pašalpos, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai